Domů Kultura a zábava Marie Zelená ...

Marie Zelená představila reprezentativní róby významných měst Česka a Slovenska

0

Třináct významných měst Česka a Slovenska si dalo sraz v Brně. A se vší parádou. Jihomoravská módní návrhářka Marie Zelená totiž na veletrhu REGIONTOUR / GO 2013 představila jedinečnou kolekci třinácti reprezentativních rób inspirovaných symboly, znaky či vlajkami jednotlivých měst.

Marie Zelená navrhla pro každé město šaty s použitím heraldického znaku nebo vlajky města. Že může návrhářka na šaty znak každého města použít, ji povolili přímo primátoři a starostové poté, co jim své modely předvedla. Pro každé město nechala Marie Zelená vytvořit v Jabloneckých bižuteriích speciální zlatou nebo stříbrnou štrasovou korunku, která znázorňuje stavební dominantu nebo památku daného města.

„Netradičním a uměleckým způsobem představujeme Českou republiku, hlavní město Prahu a ostatní města Česka a Slovenska. Šaty symbolizují jejich velké kulturní a přírodní bohatství, tradici a historii,“ uvedla Marie Zelená.

Modelky odprezentovaly města nejen róbami, návrhářka je představila také prostřednictvím originálních symbolických modelů, obrazů a hudebního doprovodu.

Žádné komentáře

Napište komentář