Domů Kultura a zábava McFerrin, Cor...

McFerrin, Corea, Reeves . JazzFest vytáhl z rukávu jazzová esa

0
JazzFest

Jazzfest Brno láká diváky na hravé duo hlasového kouzelníka Bobbyho McFerrina spolu s geniálním pianistou Chickem Coreou. Milovníky jazzu čeká v březnu příštího roku také koncert čtyřnásobné držitelky ceny Grammy Dianne Reeves. Mezinárodní festival dnes odhalil největší esa svého čtrnáctého ročníku.

Byl jsem s Bobbym McFerrinem na jednom podiu. To mohou říct návštěvníci Jazzfestu Brno, kteří stihnou sehnat lístky na sedadla přímo na scéně. Příznivci tohoto charismatického zpěváka mají opět šanci zažít v Brně jeho improvizační umění. Tentokrát navíc půjde o hravý dialog tohoto krále hudebního humoru s vynikajícím pianistou Chickem Coreou. „Jsou to dlouholetí přátelé, kteří se spolu baví jazykem hudby. Rozvíjí mezi sebou hudební vtipy a narážky, a s radostí do své hry zapojují posluchače,“ popsal souznění dvou jazzových velikánů umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

JazzFest Brno přivede v červnu příštího roku oba velikány jazzu na podium brněnské haly Vodova. Organizátoři festivalu prozradili také jméno dalšího jazzového esa. V březnu příštího roku by měl brněnské Bobycentrum rozeznít zvučný hlas Dianne Reeves. Tato jazzmanka tělem i duší je jediným zpěvákem v historii, který obdržel cenu Grammy za tři po sobě jdoucí alba.

Čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu v Brně propukne na jaře příštího roku, ovšem tváře největších hvězd jazzového nebe již hledí na Brňany v ulicích. „Motivem letošního festivalu jsou hudební esa. Rozhodli jsme se proto i plakáty a billboardy stylizovat do podoby karetního esa,“ uvedl pořadatel festivalu Vlastimil Trllo. Spolu s „reklamou na jazz“ se rozjel i prodej prvních vstupenek na dva odhalené koncerty.