Domů Kultura a zábava Národní divad...

Národní divadlo Brno slaví 100 let České republiky operou Libuše

0

Libuše Bedřicha Smetany je jeden ze stěžejních symbolů české státnosti a dílem uváděným především pro slavnostní příležitosti. Kdy jindy než teď bychom si měli připomenout výročí 100 let od vzniku naší republiky, připomenout se ty, kteří ji zakládali, jejich mravní hodnoty a uvést znovu v život dílo určené k těmto mimořádným okamžikům.

Slavte s námi 26. a 28. října na úchvatném místě, které v historii města Brna hraje nezastupitelnou roli – areál Brněnských veletrhů a výstaviště, místo, jenž vděčí za svou existenci a rozvoj právě vzniku samostatné republiky.

Režisérem Libuše je Jiří Heřman, samotný umělecký šéf Janáčkovy opery NdB. Taktovky se ujme talentovaný dirigent Robert Kružík, hvězdné obsazení pak korunuje vynikající sólistka Lucie Hájková v roli Libuše a její druh barytonista Jiří Hájek, jakožto Přemysl ze Stadic.

Vstupenky na operní klenot českého národa rezervujte a objednávejte na www.ndbrno.cz, smetanovalibuse.cz nebo osobně v našem zákaznickém centru, ulice Dvořákova 11, 657 70 Brno. _0LB3986