Domů Kultura a zábava Oslavte s dět...

Oslavte s dětmi Den Země v Zoo Brno

0

Co dělat o víkendu po Velikonocích, když už jsou všechna vajíčka a dobroty snězené? Vezměte své ratolesti do Zoo Brno a oslavte s nimi Den Země. V sobotu 26. dubna 2014 je pro děti i jejich doprovod v brněnské zoo již tradičně připraven zábavný program. S organizací pomohli i studenti z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU), se kterými zahrada spolupracuje. Pro malé i velké návštěvníky připravili řadu skvělých atrakcí a aktivit, takže se všichni mají rozhodně na co těšit.

Den Země v Zoo Brno začíná ve 12:00 hodin divadelním představením Sindibádova dobrodružství v podání herců z divadla Koráb. Po představení budou na děti  čekat tři stanoviště (v blízkosti pavilonů Tropické království, Exotárium, Beringia), na kterých si budou moci vytvořit například škrabošku zvířátka, vyzkoušet si svoje dovednosti na „opičí“ dráze nebo se naučit spoustu zajímavostí o třídění odpadu a šetření energie.  Připraveno je pro návštěvníky také malování na obličej.

Den Země se ponese v duchu kampaně EAZA: Od pólu k pólu. Tato kampaň odstartovala v roce 2013 a až do roku 2015 bude pomáhat ohroženým druhům živočichů. Především se jedná o lední medvědy a tučňáky, kteří žijí v polárních oblastech.

Spolupráce se studenty PEF MENDELU na oslavách Dne Země, kdy kampaň v brněnské zoo vždy vrcholí, má už několikaletou tradici. „Je to oboustranně výhodné partnerství,“ zdůrazňuje Jana Hadová ze ZOO Brno. „Studenti si procvičují realizaci projektů v praxi a zoo si může dovolit návštěvníkům nabídnout bohatší program“, doplňuje Jana Turčínková z PEF.

Každý může přispět k nápravě současné situace

Připravované zábavné i naučné aktivity související s kampaní a mají upozornit na to, že každý z nás můžeme přispět k nápravě současné situace. I drobná změna v chování každého člověka může pomoci nejen k záchraně těchto unikátních druhů zvířat.

Při oslavách Dne Země vyhlásí organizátoři i výsledky literární a výtvarné soutěže spojené s kampaní EAZA 2013-2015: Od pólu k pólu. Tu pro základní školy Jihomoravského kraje na přelomu března a dubna pořádá Český rozhlas Brno společně s dalšími partnery, kterými jsou Zoo Brno, Knihovna Jiřího Mahena a PEF MENDELU.

Program bude vytvořen nejen pro malé děti, ale i pro ty větší. Každý si přijde na své. Akce se bude konat za každého počasí.