Domů Kultura a zábava Ostrava Evrop...

Ostrava Evropské hlavní město nevyhrála, v projektech chce pokračovat

0

Ostrava – Jen jediný bod chyběl Ostravě k tomu, aby se v roce 2015 stala Evropským hlavním městem kultury. Ve finále soutěže jedenáctičlenná mezinárodní porota udělila titul Plzni, Ostrava prohrála poměrem 5:6.

„Fakt, že titul získala Plzeň, vnímáme jako nespravedlnost. Navzdory rozhodnutí komise jsme přesvědčeni, že Ostrava má výjimečný kulturní potenciál, který se bude nadále výrazně rozvíjet,“ uvedla tisková mluvčí Národního divadla moravskoslezského Gabriela Říhánková.

Město teď řeší, jaké akce z projektu Ostrava 2015 se nakonec uskuteční. „Hledáme alternativu, jak v omezené míře zachovat pilíře, které jsme pro projekt Evropského hlavního města kultury vystavěli a které bude možné uskutečnit,“ řekla tisková mluvčí projektu Michaela Hofmanová.

„Mrzí mě to. Komise vybrala projekt, který se jevil lepší. Jsem přesvědčen, že Ostrava bude v projektu Klastr Černá louka pokračovat, protože díky němu se může stát výkladní skříní Evropy,“ řekl ostravský primátor Petr Kajnar.

Kromě vybudování kulturní čtvrti na území bývalého brownfieldu Černá Louka se uvažuje například také s pokračováním klubu Stará Aréna.