Domů Kultura a zábava Snad učitelé ...

Snad učitelé nevymřou

0

Na tradiční celorepublikové konferenci anglistů, která tentokrát proběhla ve dnech 19. až 20. září na Technické univerzitě v Liberci, se její účastníci zaměřili zejména na young learners, tedy výuku dětí.

Čtěte také:

 

„Ve výuce angličtiny se stále více klade důraz na critical thinking, tedy na nácvik schopností kritického myšlení,“ říká zástupkyně ředitelky Jazykové školy v Brně Iveta Kučerová. Podle jejího vyjádření stále roste zájem studentů o online výuku a e-learning. Současně si však studenti při této výuce stěžují, že jim chybí přímý kontakt s učitelem. „Tak snad učitelé nevymřou,“ dodává Kučerová, která se těchto pracovních setkání anglistů účastní pravidelně.

Nedávnou konferenci v Liberci s  názvem Teaching for Tomorrow organizovala Asociace metodiků/Association of Teacher Educators (AMATE) a účastnili se jí jak učitelé angličtiny z celé České rpubliky,  tak i řada zahraničních hostů. Převážnou část účastníků tvořili členové AMATE. Do  Liberce přijeli i členové MSSUA/MSATE (Moravskoslezské sdružení učitelů angličtiny). Tyto dvě organizace, které paralelně existovaly po více než dvě desítky let v České republice, se právě 19. září spojily v jedinou asociaci se společným názvem AMATE.

Až do letošního roku se MSATE a AMATE  každoročně střídaly v organizování velmi přínosných konferencí s bohatým programem seminářů, přednášek a plenárních zasedání na různá témata. Učitelé mají na těchto konferencích, které se tradičně konají v září, také příležitost se seznámit s novými učebnicemi, slovníky a materiály různých nakladatelství, účastnit se divadelního představení v angličtině a vyměnit si zkušenosti.

Žádné komentáře

Napište komentář