Domů Kultura a zábava Únor v Polárc...

Únor v Polárce: prezidenti a strašidla

0

Divadlo Polárka bude mít v únoru nabitý program. Čekají ho hned dvě premiéry – Prezidenti aneb cesta tam a zase, představení o demokracii, volbách a svobodné volbě, určené pro druhý stupeň a pohádka Tamtadarova dobrodružství na Malé scéně.

Ze Slovenska pak zavítá Staré divadlo Karola Spišáka z Nitry s představením Hop pro nejmenší děti do tří let věku. A kdo by si chtěl sám vyzkoušet něco z divadelních dovedností, může přijít na Workshop párové akrobacie rodičů s dětmi Cirkus jak Brno.

Prezidenti aneb cesta tam a zase

Druhou premiérou v roce osmičkových výročí bude představení pro starší diváky (od druhého stupně ZŠ), ve kterém se na jevišti potkají českoslovenští prezidenti – nečekejte ovšem dějepisný výklad: historické postavy spolu změří síly ve skutečné volební kampani, která se inspiruje tou právě proběhlou, na divácích potom bude zvolit svého favorita. “Chceme divákům prostřednictvím skutečných historických postav ukázat, jak skutečně svobodně a zodpovědně zvolit, nechat je pocítit, že každá volba má své reálné důsledky. Ukázat, jak odhalit manipulátora, vážit a ověřovat informace a zodpovědně se rozhodovat,” uvádí autorka scénáře Tereza Lexová. Premiéra Prezidentů se koná v sobotu 10. února.

O strašidlech jako ohroženém druhu

Čtrnáct dní po premiéře Prezidentů vyroste na Malé scéně tajuplný les plný strašidel – anebo možná už právě téměř strašidel prostý. Autorská pohádka Adama Steinbauera Tamtadarova dobrodružství totiž vypráví o tom, jak se strašidlům žije, když na ně už skoro nikdo nevěří. A Tamtadar, malý kluk s velkou fantazií, má být tím, kdo svět strašidel zachrání. V Polárce tak můžete po delší době zase potkat hejkala, bludičku nebo i upíra. Představení je určeno pro diváky od pěti let, premiéra je v sobotu 24. února.

Hop

Před rokem Polárka premiérovala představení Jak dělá ryba? – unikátní projekt divadla pro děti od narození do tří let a jejich rodiče. Od té doby je Ryba vždy dlouho dopředu vyprodaná, a tak je jen logické, že únorovým hostem Polárky bude Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, kde představení pro nejmenší diváky vytvořil režisér Jiří Jelínek, který pravidelně spolupracuje i s Polárkou. Představení Hop se odehraje na Malé scéně Polárky celkem třikrát, a to v neděli 11. února.

Prezidenti aneb Cesta tam a zase, režie Vítězslav Větrovec, premiéra 10.2. 2018 v 15:30 Reprízy 12.2. a 25.2. v 17:30. Určeno pro diváky od 11-ti let.

Tamtadarova dobrodružství (O strašidlech jako ohroženém druhu), režie Adam Steinbauer, premiéra 24.2. 2018 v 15:30, reprízy 27.2. v 17:30 a 3.3. v 10:30 a 15:30. Určeno pro diváky od 5-ti let. Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre: Hop, režie Jiří Jelínek – host Divadla Polárka, 11.2. 2018 ve 13:00, 14:30 a 16:30. Určeno pro diváky od narození do tří let. Kompletní program festivalu najdete na www.divadlopolarka.cz (a také v příloze TZ), předprodej lístků v síti GoOut.cz.