Domů Kultura a zábava Ve čtvrtek st...

Ve čtvrtek startují Colours of Ostrava. Letos již po dvanácté

0
Již za pár hodin propukne dvanáctý ročník hudebního festivalu Colors of Ostrava. Festival se bude konat od čtvrtka 18. do neděle 21. července. Stejně jako minulý se i letošní ročník koná v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Žánrový mix a unikátní kulisy přilákaly minulý rok na 30 000 návštěvníků.

Colours of Ostrava jsou typické žánrovou pestrostí a otevřeností novým proudům. Návštěvníci také získají jedinečnou příležitost poslechnout si hudbu z celého světa. Celkem festival slibuje na 200 interpretů. Kromě kapel z celého světa se návštěvníci mohou těšit na divadla, filmy, diskuse, workshopy nebo DJs party.

Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku patří islandská skupina Sigur Rós, která je známá pro své melodické rockové skladby. Mezi další zahraniční interprety patří jména jako The Knife, The xx, Jamie Cullum, Tomahawk, Damien Rice, Bonobo, Woodkid a další.

Z české hudební scény se v Ostravě představí Tata Boys, Ztrní, Radůza, Markéta Irglová, Vojtěch Dyk, Umakrt, Psí vojáci, Aneta Langerová, Wanastovy Vjeci, Luno, Pražský výběr i Xindl X.

Do Vítkovice se Colours přestěhovaly minulý rok, předchozí ročníky okupovaly okolí Slezskoostravského hradu. V minulých letech prošla celá oblast Dolních Vítkovic nákladnou revitalizací a část jedinečného komplexu památkově chráněných bývalých hutí, dolů a železáren byla upravena pro pořádání konferencí a kulturních akcí.

Rovněž stanové městečko se přesunulo z hradu do prostoru, který je spojen s areálem festivalu podchodem, u Dolu Hlubina. Stanovat se dá i na Landeku, kam se návštěvníci dostanou autobusem během 15 minut.

Žádné komentáře

Napište komentář