Domů Ekonomika Atlas Copco z...

Atlas Copco zaměstnává přes 1300 lidí v České republice. Nyní hledá další

Skupina Atlas Copco patří k významným zaměstnavatelům v České republice. Ve Brně zaměstnává přibližně 500 lidí. Letos plánuje přijmout dalších třicet a pak každý rok kolem padesáti lidí. Zaměstnancům nabízí například flexibilní pracovní dobu, odborné vzdělávání, každoroční zvyšování mezd, příspěvek na penzijní připojištění až do výše 2000 korun a další výhody.

Lidé v Atlas Copco

Švédská průmyslová společnost Atlas Copco je vedoucí světový výrobce a dodavatel kompresorů, vakuové techniky, stavebních strojů a průmyslového nářadí. Má také silné zastoupení v České republice, kde zaměstnává přes 1300 lidí hlavně z technických a ekonomických oborů. Z toho pracuje přibližně 500 lidí v Brně. „Uplatnění u nás najdou uchazeči zajímající se o podnikové finance, zákaznický servis a technické pozice,“ vyjmenoval HR Business Partner Martin Tomčala.

Letos společnost v Brně plánuje přijmout až 30 lidí z ekonomických oborů. I do budoucna počítá s přibližně padesáti novými pozicemi za rok. „Další zaměstnance potřebujeme, protože se staráme o finanční procesy také dalších společností skupiny Atlas Copco a neustále rozšiřujeme rozsah našich služeb,“ vysvětlil Roman Pavloušek, ředitel finančního centra Atlas Copco Services a člen představenstva profesní asociace ABSL (Association of Business Service Leaders).

Atlas Copco se stejně jako všechny firmy v České republice musí vyrovnávat se současnou minimální nezaměstnaností. „Proto je pro nás stále důležitější program odměn pro naše zaměstnance za doporučení vhodného kandidáta na volnou pozici. Každý měsíc takto vyplácíme desítky tisíc korun. Například za doporučení člověka na hlavní pracovní poměr vyplácíme 20 000 korun. Víme tak, že naši zaměstnanci jsou spokojení a nebojí se Atlas Copco doporučit svým známým,“ podotkl Tomčala.

 Zaměstnancům i bez ohledu na nízkou nezaměstnanost Atlas Copco nabízí širokou nabídku benefitů. „Například flexibilní pracovní dobu, odborné vzdělávání ACCA pro zaměstnance finančního oddělení, každoroční zvyšování mezd všem zaměstnancům, příspěvek na penzijní připojištění až do výše 2000 korun, stravenky v hodnotě 100 korun, bohatý wellbeing program a mnoho dalších,“ dodal Tomčala. Ve firmě navíc najdou uplatnění také čerství absolventi. „Máme co nabídnout i studentům, kteří mají každý den jiný rozvrh a potřebují flexibilní pracovní dobu,“ podotkl.