Domů Nezařazené O blokovém či...

O blokovém čištění dá v Brně vědět aplikace

0

Společnost Brněnské komunikace a.s. zajistila vytvoření mobilní aplikace usnadňující orientaci a informovanost občanů při provádění blokového čištění ulic. Jde o novinku, která usnadní život všem obyvatelům Brna.  

Cílem je poskytnutí přehledné informace občanům o termínech blokového čištění prostřednictvím webové aplikace na desktopových zařízeních (cisteni.bkom.cz). Pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android byla vytvořena speciální aplikace, která nabízí pohodlnější uživatelské prostředí, než je klasický web.

Aplikace bude jako služba pro veřejnost zdarma a spuštěna bude od 1. července 2016. Uživatelé ji najdou pod názvem Brněnské komunikace nebo bkom.

Přístup k informacím o blokovém čištění je v aplikaci možný s registrací i bez registrace. Neregistrovaný uživatel však získá pouze základní přehled o probíhajících čištěních. Další funkce jsou pak dostupné po registraci, kterou lze provést jak přes webový formulář, tak i přímo z mobilní aplikace. Registrovaný uživatel získá možnost nastavit si až dvě zájmové lokality (např. domov a zaměstnání) a být tak upozorňován na blížící se bloková čištění.  Upozorňování probíhá formou tzv. push notifikací nebo prostřednictvím e-mailové zprávy, a to týden, den a hodinu před zahájením čištění.

Komunikace jsou na mapovém podkladu v grafické části aplikace barevně rozlišeny podle toho, zda blokové čištění již proběhlo, aktuálně probíhá nebo je teprve naplánováno.

„Snažili jsme se, aby aplikace pro uživatele byla jednoduchá a přehledná, aby se v ní všichni dobře orientovali. Věříme, že získané informace budou pro řidiče užitečné. Díky jim totiž mohou předejít nepříjemnému odtahu svého auta“, řekl generální ředitel společnosti Brněnské komunikace a.s. Luděk Borový.

Žádné komentáře

Napište komentář