Domů Nezařazené O blokovém či...

O blokovém čištění dá v Brně vědět aplikace

0

Společnost Brněnské komunikace a.s. zajistila vytvoření mobilní aplikace usnadňující orientaci a informovanost občanů při provádění blokového čištění ulic. Jde o novinku, která usnadní život všem obyvatelům Brna.  

Cílem je poskytnutí přehledné informace občanům o termínech blokového čištění prostřednictvím webové aplikace na desktopových zařízeních (cisteni.bkom.cz). Pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android byla vytvořena speciální aplikace, která nabízí pohodlnější uživatelské prostředí, než je klasický web.

Aplikace bude jako služba pro veřejnost zdarma a spuštěna bude od 1. července 2016. Uživatelé ji najdou pod názvem Brněnské komunikace nebo bkom.

Přístup k informacím o blokovém čištění je v aplikaci možný s registrací i bez registrace. Neregistrovaný uživatel však získá pouze základní přehled o probíhajících čištěních. Další funkce jsou pak dostupné po registraci, kterou lze provést jak přes webový formulář, tak i přímo z mobilní aplikace. Registrovaný uživatel získá možnost nastavit si až dvě zájmové lokality (např. domov a zaměstnání) a být tak upozorňován na blížící se bloková čištění.  Upozorňování probíhá formou tzv. push notifikací nebo prostřednictvím e-mailové zprávy, a to týden, den a hodinu před zahájením čištění.

Komunikace jsou na mapovém podkladu v grafické části aplikace barevně rozlišeny podle toho, zda blokové čištění již proběhlo, aktuálně probíhá nebo je teprve naplánováno.

„Snažili jsme se, aby aplikace pro uživatele byla jednoduchá a přehledná, aby se v ní všichni dobře orientovali. Věříme, že získané informace budou pro řidiče užitečné. Díky jim totiž mohou předejít nepříjemnému odtahu svého auta“, řekl generální ředitel společnosti Brněnské komunikace a.s. Luděk Borový.