Domů Nezařazené Vysočina: Hej...

Vysočina: Hejtman má na stole petici. Lidé chtějí přeložku pro průmyslovou zónu Přibyslavice

0

Statistiky sčítání dopravy mluví nekompromisně. Nárůst nákladní dopravy směřující do největší průmyslové zóny na Třebíčsku do Přibyslavic od roku 2010 narostl o 100%.

Zatímco přípravy a projektování obchvatu Okříšek Kraj Vysočina pokračují, jeho napojení a klíčovou přeložka silnice III/50510 mezi Novou Vsí a Petrovicemi blokují svými právními kroky jednotlivci. Zatímco oni se domnívají, že silnice je zbytečná, stovky lidí proti nim a na podporu výstavby podepisovaly petici. Tu má nyní na stole hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý při osobním předání petice na hejtmanství argumentoval veřejným zájmem, zájmem firem i logickým řešením situace, kterou jsou denně stovky občanů Okříšek a přilehlých obcí obtěžovány. „Zatím zvítězil zájem čtyř jednotlivců nad zájmy celé spádové oblasti.  Jsme v situaci, kdy je kraj připraven projekt za stovky miliónů korun realizovat a téměř okamžitě začít stavět a kvůli osobním zájmům opravdu jen jednotlivců, kteří nejsou ochotni kývnout na jakoukoli nabízenou férovou kompenzaci, klíčová část projektu stojí,“ říká Zdeněk Ryšavý.  Ten tento týden přinesl na hejtmanství petici s více než tisícovku podpisů. Chápe je jako signál veřejné podpory rozumných lidí, kteří nejen u silnice žijí, denně trpí sílící dopravou, ale hlavně žádají stavbu kompletního obchvatu a napojení podporují.

Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka se obchvat Okříšek připravuje a je tu velká šance získat na něj finanční dotaci z IROP.  „Obchvat může být postaven samostatně, ale bez přeložky III/40510 situaci v Okříškách definitivně nevyřeší. Petice, která mi byla doručena je pro mě známkou extrémní vyhrocenosti situace a ze strany většiny obyvatel  deklarování jasné  podpory kraji a navrženému řešení dopravní situace,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Kompletní řešení patové dopravní  situace napojení průmyslové zóny Přibyslavice na hlavní dopravní tahy by v současné době Kraj Vysočina stálo podle odhadů 600 – 700 miliónů korun.

Žádné komentáře

Napište komentář