Domů Obec a lidé Koupí kávy př...

Koupí kávy přispějí Ostravané matkám z azylového domu

0

Milovníci kávy budou moci od soboty pro svůj oblíbený nápoj vyrazit do kavárny COKAFE v centru Ostravy. Ta o víkendu otevře po několikaměsíční rekonstrukci a stěhování se do nových prostor. Výtěžek z nápojů, které návštěvníci vypijí během prvního týdne od otevření, daruje kavárna maminkám a jejich dětem z Azylového domu pro matky s dětmi Centra sociálních služeb Ostrava. 

„Víme, že dobré kafe dokáže nakopnout a snad i pomoci v opravdu složitých situacích. Rozhodli jsme, se, že ve spolupráci s našimi hosty přesvědčíme o jeho skvělém vlivu na lidi celý svět… nebo aspoň Ostravu. Proto z každého nápoje zakoupeného během prvního týdne od otevření darujeme maminkám s dětmi deset korun,“ přiblížil majitel kavárny, bývalý ostravský extraligový volejbalista Richard Mauler.

Vedení azylového domu si dar převezme v pondělí 23. dubna v kavárně. „Jsme rádi za podporu této ostravské kavárny. Výtěžek nám pomůže opět zase o kousek zlepšit služby, které náš dům maminkám a dětem poskytuje,“ uvedla mluvčí Centra sociálních služeb Ostrava o.p.s., pod které azylový dům spadá, Markéta Flaksová.

Kavárnu Ostravané najdou na nové adrese v Nádražní ulici. Interiér kavárny navrhoval ostravský architekt Petr Kundrát. „Snažili jsme se, aby kavárna působila útulně, aby si k nám našli cestu a cítili se u nás příjemně všichni milovníci dobré kávy,“ popsal změny Mauler.

Kavárna bude nabízet výběrové kávy z celého světa. Nabídka se bude pravidelně měnit, aby zákazníci mohli ochutnat vždy něco nového.

Sobotní opening párty začne v 19.00 hodin. „Kromě výběrové kávy a dalších tradičních i méně tradičních drinků se návštěvníci mohou těšit na výstavu fotek ostravské umělkyně Gabriely Knyblové. Celý večer hudebně doprovodí DJ Karl a John,“ pozval zájemce majitel.

COKAFE kavárny najdou lidé v tuto chvíli v Ostravě dvě. Kromě Nádražní ulice funguje další pobočka ještě v Porubě. „Brzy chystáme další novinky. Chceme, aby i Ostrava byla vnímána jako město dobré kávy,“ prozradil Mauler.