Domů Reklamní články Mezinárodní p...

Mezinárodní potravinářské veletrhy přinesou přehlídku jedinečných potravin i nejnovějších technologií

0

Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Doplní jej i další veletrhy – SALIMA Technology, VINEX, MBK, INTECO. Přehlídka potravinářského průmyslu tak zabere pavilony A, V a C.

Technologický pavilon

Trendem posledních ročníků potravinářských veletrhů bylo oddělení technologií od klasické prezentace potravin a nápojů. Letos poprvé se však budou technologické novinky představovat na samostatném veletrhu SALIMA Technology. Návštěvníci jej najdou v pavilonu V společně s veletrhy MBK a INTECO. Vše bude tedy zaměřeno na stroje a zajímavosti v oblastech automatizace a robotizace v odvětví. Do Brna tak přijedou například firmy Asseco Solutions, AWH, Bohemilk, Keiblinger, KONEKO marketing nebo PANINI. Výhody automatizace v potravinářství objeví návštěvníci u firmy Stäubli Systems. S revoluční technologii Sous-Vide se seznámí na expozici VAC-STAR CZ. Na stánku X-MECHANICS bude k vidění například oficiální kávovar pro Mistrovství světa baristů značky Victoria Arduino. Skvělou ovocnou šťávu si vyrobíte na stánku Fresh Juice.

MIK_9307-min

Chutě a vůně z celého světa na jednom místě

Kulinářské speciality ze všech koutů světa – tak by se dal ve zkratce popsat pavilon A. „Na SALIMĚ budou mít zastoupení snad všechny oblasti gastronomie, představí se dodavatelé masných výrobků, potravinářských přísad, mléčných výrobků, cukrovinek, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů,“ jmenuje manažer projektu Dušan Pelikán. Návštěvníci mohou vše ochutnat i zakoupit. Velké zastoupení budou mít zahraniční výrobci. K dispozici budou výrobky z Běloruska, Estonska, Itálie, Maďarska, Řecka, Slovenska nebo Tuniska. „Velkou expozici budou mít i indonéské firmy, které přivezou jak tradiční potraviny z různých oblastí Indonésie, tak své speciality,“ doplňuje Pelikán.

SALIMU doplní veletrhy MBK a INTECO

K potravinářské stálici patří i veletrhy MBK a INTECO. Cílem prvního zmíněného je zejména prezentace kvality a významu pekařského a cukrářského oboru. Vystavovat zde budou například firmy Jarospol, Kornfeil, J4, TOPOS či TenArt. Součástí veletrhu bude i Job Forum, jehož generálním partnerem je společnost Albert. Prezentovat se zde budou možnosti studia učňovských oborů. Na veletrhu INTECO se představí firmy BUKOTEC, Eiskon, Hraspo, GASTRO MACH, GOZ Gastro, Maláč, MONTYCON gastro, UNIS COOL a další. Výbavu kuchyní v podobě konvektomatů představí na veletrhu firmy Rational nebo Retigo.

Odborný program zaměřený na konkurenceschopnost a podporu exportu

Doprovodný program zaujme také odborníky. Uskuteční se Mezinárodní konference FOOD FORUM, která nastolí téma konkurenceschopnosti evropského potravinářství. Česká exportní banka přispěje Seminářem podpory podnikání a exportu. Zajímavá bude také konference Jak na export, kterou organizuje společnost EXPANDIST a vystoupí na ní například zástupci Google Česká republika nebo Procter&Gamble.

Ocenění Zlatá SALIMA 2018

Chybět tradičně nebude ani soutěž Zlatá SALIMA o nejlepší exponáty potravinářských veletrhů. Oceněné exponáty budou vyhlášeny na slavnostním večeru 27. února. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout v další dny konání veletrhů. Hodnotitelská komise je složena z předních odborníků v dané oblasti. Předsedou komise je Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Podrobné informace najdete na www.salima.cz.

JGZ_0322-min