Domů Reklamní články SALIMA nabídn...

SALIMA nabídne dokonalý přehled o potravinářských oborech

0

Od 27. února do 2. března se na brněnském výstavišti uskuteční Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Společně s ním se budou konat i další veletrhy z příbuzných oborů – VINEX, MBK a INTECO. Novinkou je veletrh SALIMA Technology a Festival chutí. 

Technologický pavilon V

Potravinářské veletrhy budou letos poprvé doplněny o Mezinárodní veletrh potravinářských technologií SALIMA Technology. Návštěvu pavilonu V by si tak neměli nechat ujít zájemci o novinky a trendy v oblastech automatizace a robotizace. Prezentovat se budou například firmy Asseco Solutions, AWH, Bohemilk, CEIA, ELIN, Ishida, Keiblinger, KONEKO marketing, PANINI, Stäubli Systems nebo VAC-STAR.

Prezentace potravin v pavilonu A

Chybět nebude samozřejmě ani tradiční SALIMA zaměřená na prezentaci potravin. Najdete ji v pavilonech A1 a A2, společně s veletrhem VINEX. Tradičně se představí dodavatelé masa, potravinářských přísad, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů či cukrovinek. Vybrané produkty budete moci ochutnat a zakoupit. Silná je také zahraniční účast vystavovatelů. Veletrhu se zúčastní například indonéské firmy, které představí autentické regionální potraviny z různých oblastí Indonésie a také řadu indonéských specialit. Návštěvníci se dále budou moci na veletrhu seznámit například s řeckými, maďarskými, polskými a samozřejmě i slovenskými specialitami.

Veletrhy MBK a INTECO

Potravinářské veletrhy nezapomínají ani na pekařství, cukrářství či vybavení pro restaurace a provozovny. Prvním dvěma zmiňovaným oborům je věnován veletrh MBK. Představí se například firmy Jarospol, Kornfeil, J4, TOPOS či TenArt. Na veletrhu INTECO se představí firmy BUKOTEC, Eiskon, Hraspo, GASTRO MACH, GOZ Gastro, Maláč, MONTYCON gastro, RETIGO, UNIS COOL a další.

Festival chutí v pavilonu C

Všechny milovníky dobrého jídla a pití potěší nový Festival chutí, který se uskuteční v pavilonu C od 1. do 3. března. Hlavní součástí je festival minipivovarů, na kterém se představí 50 českých i moravských producentů piv. K ochutnání bude více než 300 pivních vzorků a chybět nebudou ani jedinečné pivní speciály. Kromě minipivovarů však budou přítomni i prodejci různých pochutin, vinaři a podobně.

Podrobné informace najdete na www.salima.cz.

JGZ_0003-min JGZ_0445-min MIK_9402-min