Domů Soutěže Dobrovolní ha...

Dobrovolní hasiči již potřetí soutěží o nejlepší jednotky a sbory v ČR

0

Třetí ročník celorepublikové soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013 odstartoval 2. dubna 2013. Až do 6. července 2013 se sbory a jednotky dobrovolných hasičů mohou hlásit se svými zásahy a uspořádanými akcemi, které komise posoudí z hlediska náročnosti a průběhu celé akce. Slavnostní vyhlášení vítězů za jednotlivé soutěžní kraje proběhne v listopadu.

Třetí ročník soutěže pro jednotky a sbory dobrovolných hasičů vyhlásila společnost Magnus Regio pod záštitou Brig. gen. Ing. Miloše Svobody, náměstka generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost. Od samotného vzniku je soutěž podporována také skupinou RWE. „Jsme velice rádi, že RWE v roli generálního partnera této soutěže může alespoň symbolicky ocenit záslužnou činnost dobrovolných hasičů v celé České republice,“ řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby. V předchozích ročnících si vítězné jednotky a sbory rozdělily již více než 1,5 mil. Kč. „Víme, že práce dobrovolných hasičů je velmi různorodá, od spolupráce při profesionálních zásazích až po sportovní práci s mládeží nebo zajišťování kulturních programů v daném městě či obci. Z pohledu energetické společnosti se budeme velmi těšit na příspěvky, které se týkají styčných bodů činností hasičů a naší společnosti,“ dodal Jan Valenta.

Hasičské sbory a jednotky mohou přihlašovat své akce a zásahy, které byly uskutečněny v soutěžním období od 1. července 2012 do 30. června 2013.

Po ověření pravdivosti všech údajů vybere odborná porota pro každou oblast 5 finalistů z řad jednotek sborů dobrovolných hasičů a z řad sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. Jména nominovaných následně zveřejníme dne 12. září 2013 na portálu www.dobrovolnihasiciroku.cz. O vítězích pak rozhodne ve druhém kole veřejnost svým hlasováním.

Výhercům bude na slavnostním vyhlášení rozdělena minimálně finanční částka 600 tisíc korun, kterou poskytla RWE, a věcné dary. Soutěž se koná ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravskou hasičskou jednotou, Českou hasičskou jednotou a jednotlivými krajskými Hasičskými záchrannými sbory.

Stejně jako v loňském roce vyhlašuje organizátor doprovodnou akci „Já, hasič“, která je soutěží o nejlepší fotografii s hasičskou tematikou. Mohou se jí zúčastnit jak profesionální, tak amatérští fotografové a jejím účelem je propagovat a podpořit činnost dobrovolných hasičů. Vítěz soutěže bude, stejně jako vítězné hasičské sbory a jednotky, oceněn na slavnostním vyhlášení v listopadu.

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost Magnus Regio s.r.o. Generálním partnerem je společnost RWE.

Hlavním mediálním partnerem soutěže je měsíčník Moravské hospodářství. Dalšími mediálními partnery jsou hasičský server Požáry.cz, hasičská televize Hasici150.tv a Hasičské noviny. Dále bude organizátor spolupracovat s Českou televizí, která bude prezentovat soutěž Dobrovolní hasiči roku 2013 v rámci jejího zpravodajství, pořadu Dobré ráno a dokumentární tvorby.

Žádné komentáře

Napište komentář