Domů Soutěže Dobrovolní ha...

Dobrovolní hasiči mohou soutěžit o finanční odměny

0

Členové dobrovolných hasičských sborů a jednotek se nyní mohou zapojit do soutěže o nejlepší hasičské zásahy roku. Do hodnocení soutěže se zapojí jak odborníci, tak laická veřejnost. Vítězné sbory a jednotky si mezi sebou rozdělí více než půl milionu korun. Peníze použijí na nákup nového hasičského vybavení.

Dneškem odstartovala registrace do celorepublikové soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013. Soupeřit v ní budou členové dobrovolných hasičských sborů a jednotek o nejlepší provedený zásah. Soutěže se mohou zúčastnit všechny dobrovolné hasičské formace, jejichž zástupci podají přihlášku do 6. července letošního roku. Vítězové získají finanční odměnu v řádu desítek tisíc korun.

„V Česku funguje kolem 350 tisíc dobrovolných hasičů a my jsme velmi rádi, že se alespoň někteří dočkají finančního ocenění,“ uvedl Vasil Silvestr Pekar, prezident České hasičské jednoty. Vítězům pořadatelé předají finanční příspěvky ve výši 600 tisíc korun. Částku přitom rozdělí mezi pět soutěžních oblastí. V každé oblasti bude veřejnost volit tři nejlepší dobrovolné hasičské sbory a tři nejlepší dobrovolné hasičské jednotky. Dohromady tak organizátoři ocení na třicet dobrovolných hasičských uskupení.

Soutěž pro dobrovolné hasiče již třetím rokem pořádá společnost Magnus Regio pod záštitou náměstka generálního ředitele Hasičského záchranného sboru Miloše Svobody. „Vždy nás potěší, když můžeme pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují,“ uvedla jednatelka společnosti Magnus Regio Magda Slaninová. Finanční podporu akce zajišťuje skupina RWE. „Jsme velice rádi, že RWE v roli generálního partnera této soutěže může alespoň symbolicky ocenit záslužnou činnost dobrovolných hasičů v celé České republice,“ řekl jednatel společnosti Jan Valenta. Zároveň dodal, že společnost RWE již v předchozích ročních rozdělila mezi vítěze kolem 1,5 milionu korun.

Dobrovolní hasiči mohou do soutěže přihlašovat zásahy provedené od 1. července předchozího roku do 30. června. Začátkem letošního září organizátoři zveřejní jména dobrovolných formací, které členové odborné poroty nechají postoupit do dalšího kola. Další hlasování pak bude provádět veřejnost.

Soutěž Dobrovolní hasiči roku 2013 se koná ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravskou hasičskou jednotou, Českou hasičskou jednotou a jednotlivými krajskými Hasičskými záchrannými sbory. Jako součást doprovodného programu organizátoři vyhlásili také soutěž o nejhezčí fotografii s hasičskou tematikou.

Žádné komentáře

Napište komentář