Domů Soutěže O titul „Nejk...

O titul „Nejkrásnější“ se utká přes sedmdesát radnic a obecních úřadů

0
Nejkrásnější obecní úřad či radnice

Přihlašování do soutěže Moravského hospodářství „Nejkrásnější obecní úřad či radnice“ dneškem končí. Soutěž vzbudila mezi představiteli měst a obcí velký zájem. O titul „Nejkrásnější“ v ní zabojuje přes sedmdesát obecních úřadů a radnic ze sedmi krajů České republiky! Veřejné hlasování odstartuje v září.

O tom, kdo postoupí do veřejného hlasování na internetových stránkách Moravského hospodářství, rozhodne odborná porota. Tři renomovaní architekti a stavaři – odborník na veřejný prostor Robert Sedlák z Nadace Partnerství a ateliéru mezidomy, Gustav Křivinka, spoluautor takových staveb, jako je například nejvyšší český mrakodrap AZ Tower a Jaromír Černý ze společnosti A PLUS, která má za sebou řadu realizací například v povedeném Univerzitním kampusu v Bohunicích v Brně – vyberou ze soutěžních příspěvků deset nejlepších a pošlou je do dalšího kola.

„V demokratické společnosti má být radnice nebo obecní úřad místem otevřeným a přátelským, působícím tak i svým vzhledem. Věřím, že tato soutěž najde příklady, které budou inspirací ostatním,“ uvedl porotce Robert Sedlák. S tím souhlasí i Dan Jiránek, předseda Svazu měst a obcí ČR, který udělil soutěži záštitu. „Na úřadech každý z nás tráví spoustu času. Někteří pracovně, jiní aby si vyřešili své záležitosti. Pokud se jedná o prostředí, které je samo o sobě příjemné, dobře udržované s příznivou atmosférou, kvalitním zázemím a službami, vše jde samozřejmě lépe. Věřím, že právě takové instituce mezi účastníky soutěže Nejkrásnější obecní úřad či radnice najdeme,“ řekl Jiránek.

Před porotou ale rozhodně nestojí lehký úkol. „Zájem o soutěž dokonce předčil naše očekávání. Vybrat z více než sedmdesáti krásných radnic a obecních úřadů deset finalistů nebude jen tak. Všechny přihlášky jsem si již prošel a můžu potvrdit, že všichni účastníci by si zasloužili ocenění za to, jak vzorně se o tyto stavby starají,“ doplnil Jan Pacas, šéfredaktor dvouměsíčníku Moravské hospodářství, který soutěž vyhlašuje.

Do boje o titul „Nejkrásnější obecní úřad či radnice“ se mohly zapojit města a obce ze sedmi krajů České republiky: Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského, Kraje Vysočina, Královéhradeckého a Pardubického. Vítězové soutěže budou vyhlášeni na slavnostním Galavečeru společnosti Magnus Regio v listopadu v Brně.