Domů Aktuálně Soutěž Dobrov...

Soutěž Dobrovolní hasiči roku 2011 startuje od 1. března

0

Dobrovolní hasiči mají šanci získat peníze navíc pro svoji činnost. Od úterý 1. března se můžou jednotlivé sbory a jednotky na území moravských krajů přihlásit do RWE soutěže Dobrovolní hasiči roku 2011. Ve hře je více než 400 tisíc korun. Jednotka nebo sbor tak může vyhrát sto tisíc korun. Pro širokou veřejnost je připravena doprovodná fotografická soutěž.

Sbory a jednotky se mohou do soutěže hlásit od 1. března do 20. července 2011. Sbory a jednotky můžou do soutěže přihlásit akce z období od 1. července 2010 do 31. června 2011. Hlasování proběhne na webu www.moravskehospodarstvi.cz od 5. září do 30. října 2011. Vyhlášení vítězů se uskuteční na slavnostním setkání finalistů v polovině listopadu.

Do jakých kategorií se sbory a jednotky můžou přihlásit?

První kategoriePRO JEDNOTKY SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCE

a) Nejlepší jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Moravskoslezského + Olomouckého kraje (oblast „SEVER“)

b) Nejlepší jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Jihomoravského + Zlínského + části kraje Vysočina (oblast „JIH“)

Druhá kategorie – PRO SBORY DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

a) Nejlepší sbor dobrovolných hasičů a hasičský sbor – oblast „SEVER“

b) Nejlepší sbor dobrovolných hasičů a hasičský sbor – oblast „JIH“

Třetí kategorie – Hrdina roku

a) Hrdina roku – oblast „SEVER“

b) Hrdina roku – oblast „JIH“

Podrobná pravidla a přihlašovací formulář do všech kategorií naleznou zájemci na stránkách mediálního partnera www.moravskehospodarstvi.cz (od 1. března 2011). Pro každou kategorii jsou stanovena kritéria odbornou porotou z řad hasičských organizací. Porota bude posuzovat zejména přihlášenou „ukázkovou“ akci. „Z pohledu generálního partnera bude nejen nás, ale celou porotu zajímat i jiná měřítka. Může se jednat o vlastní preventivní činnost z oblasti bezpečného provozování energetických zařízení pro vytápění, jako jsou například plynové kotle, komíny nebo elektrická zařízení.“ řekl Luboš Falhaur, regionální mluvčí RWE.

Soutěž je dvoukolová. V prvním kole vybere odborná porota z přihlášek tři finalisty v každé z kategorií. Ve druhém kole vybere vítěze veřejnost prostřednictvím hlasování na webu www.moravskehospodarstvi.cz.

Partneři

Soutěž se může uskutečnit díky finanční podpoře generálních partnerů Severomoravská plynárenská, a.s. a Jihomoravská plynárenská, a.s.

Odborní garanti

  • Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje
  • Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje
  • Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
  • Moravská hasičská jednota, o.s.

Mapa: Rozdělení soutěžících podle lokality:

[image path=“/website/images/fotogalerie/mapahasici“ size=“2″ ]

Fotografická soutěž „Já, hasič“ odhalí pohled nejen na boj s živly

Do soutěže „RWE soutěž Dobrovolní hasiči roku 2011“ se nemusí hlásit pouze hasičské sbory a jednotky. Souběžně s ní totiž organizátor pořádá i fotografickou soutěž, do které se může hlásit každý. Stačí zaslat snímky, které zachycují hasiče nejen v dramatických momentech.

Společnost Magnus Regio vyhlašuje fotosoutěž pro všechny, které fascinuje život dobrovolných a profesionálních hasičů. Organizátoři soutěže s názvem „Já, hasič“ chtějí podpořit nejen talentované fotografy, ale také díky jejich snímkům poukázat na hasičské povolání ze všech úhlů.

Do soutěže se může přihlásit kdokoli, kdo zašle maximálně tři fotografie prostřednictvím internetové přihlášky na adrese www.moravskehospodarstvi.cz . Zároveň s nimi pak zašle CD na adresu pořadatele.

„Tématem musí všechny snímky odpovídat práci hasičských sborů a jednotek, a to dobrovolných i profesionálních. Mohou se týkat jak zásahů v terénu, tak soutěží nebo činnosti podporující společenský a kulturní život v obci. Podmínkou je také pořízení fotografie na území moravských a slezských krajů,“ uvedl šéfredaktor Moravského hospodářství Roman Müller.

Soutěž začíná 1. března 2011 a uzávěrka soutěže je 20. července 2011. Odborná porota následně vybere třicet nejlepších fotografií, které budou od 5. září do 30. října zveřejněny na webových stránkách www.moravskehospodarstvi.cz. Po ukončení hlasování pak organizátor vyhlásí absolutního vítěze. Ten získá voucher v hodnotě deseti tisíc od společnosti NICON. Třicet nejlepších fotografie pak bude vystaveno v brněnské galerii Plamínek v sídle Jihomoravské plynárenské.

Harmonogram a pravidla soutěže

  • Fotografie mohou lidé zasílat od 1. března do 20. července 2011
  • Hlasování na webu www.moravskehospodarstvi.cz potrvá od 5. září do 30. října 2011
  • Vyhlášení vítězů se uskuteční na slavnostním setkání finalistů v polovině listopadu