Domů Soutěže Soutěž Dobrov...

Soutěž Dobrovolní hasiči roku 2013 se blíží do finále – jednotky i sbory přihlašují své zajímavé zásahy a uspořádané akce

0

Od 2. dubna se mohou jednotky a sbory dobrovolných hasičů hlásit do třetího ročníku celorepublikové soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013. V průběhu uplynulých dvou měsíců se přihlásily jednotky se zajímavými zásahy a sbory s akcemi, které uspořádaly ve své obci. Nejvíce se hlásí jednotky a sbory ze soutěžní oblasti Jih Moravy, kam patří Jihomoravský kraj a Vysočina.

V tuto chvíli jsou přihlášené zásahy a akce velmi pestré a řada z nich má velkou aspiraci na vítězství. Jednotky sborů dobrovolných hasičů nejčastěji přihlašují zásahy, při nichž riskovaly bez nároku na honorář svůj vlastní život a zachránily nejen majetek, ale i samotné osoby v hořících objektech. Kromě požárů a dopravních nehod se jednotky hlásí i se zásahy, při kterých řešily nějakou mimořádnou událost, odvracely hrozící ekologické nebezpečí či poskytly technickou či jinou pomoc. Sbory dobrovolných hasičů pak nejčastěji přihlašují akce uspořádané pro děti, jako jsou letní tábory, dětské dny či školení v mateřských a základních školách o prevenci a zdravovědě. Mimo jiné se také hlásí s aktivitami podporujícími kulturní život v obci a činnostmi zlepšujícími život v obci, jako jsou úklid, sběr tříděného odpadu a podobně.

„Soutěž sledujeme od začátku jejího trvání a stále přemýšlíme, s čím nejlépe se přihlásit. Letos chceme sbor přihlásit do soutěže s naší ‚Halovkou‘ pro děti, která bude poslední sobotu v únoru 2014 již dvacátá pátá. Jednotku, respektive naše členy, kteří si sáhli na dno svých sil při požáru sklepa, chceme do soutěže poslat také. Při zásazích obvykle nemáme čas fotit, takže z daného zásahu žádný záznam nemáme, ale fotek z akcí sboru bude jistě dost,“ uvedl člen výboru SDH a velitel družstva JSDH Havířov Jan Dvořák.

„Jsme velice rádi, že RWE v roli generálního partnera této soutěže může ocenit záslužnou činnost dobrovolných hasičů v celé České republice,“ řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby. V předchozích ročnících si vítězné jednotky a sbory rozdělily již více než 1,5 mil. Kč. „Víme, že práce dobrovolných hasičů je velmi různorodá, od spolupráce při profesionálních zásazích až po sportovní práci s mládeží nebo zajišťování kulturních programů v daném městě či obci. Z pohledu energetické společnosti se budeme velmi těšit na příspěvky, které se týkají styčných bodů činností hasičů a naší společnosti,“ dodal Jan Valenta.

Závěr letošního ročníku je doprovázen poněkud nešťastnými událostmi spojenými s velkou vodou, která zasáhla především západní část České republiky. I zde zasahují jednotky a sbory dobrovolných hasičů, kteří pomáhají vyrovnat se s důsledky povodní a likvidují následky v zasažených oblastech. „Právě tyto zásahy jsou dobrou příležitostí k přihlášení daného výjezdu do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013 a případná výhra je možností, jak kompenzovat a odměnit vynaložené úsilí,“ uvedla marketingová manažerka Jana Rašková.

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je Magnus Regio s.r.o.

Generálním partnerem soutěže je RWE.

Hlavním mediálním partnerem soutěže je dvouměsíčník Moravské hospodářství. Dalšími mediálními partnery jsou hasičský server Požáry.cz, hasičská televize Hasici150.tv, Hasičské noviny, Deník a Český rozhlas Dvojka. Dále bude soutěž Dobrovolní hasiči roku 2013 podpořena Českou televizí.

Žádné komentáře

Napište komentář