Domů Soutěže Už jen pět tý...

Už jen pět týdnů zbývá do uzavření přihlášek v soutěži Dobrovolní hasiči roku 2013

0

Posledních pár týdnů mají možnost dobrovolní hasiči poslat přihlášku do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013. 6. července budou přihlášky uzavřeny, bude ověřena jejich platnost a poté odborná porota vybere finalisty. Tyto zveřejníme nejpozději 12. září 2013 na portálu www.dobrovolnihasiciroku.cz. O vítězi pak rozhodne svým hlasováním veřejnost.

V soutěži Dobrovolní hasiči roku 2013 mohou soutěžit všechny jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky. Soutěžící v obou kategoriích jsou rozděleni na pět soutěžních oblastí. Jak uvedla marketingová manažerka soutěže Jana Rašková, nejvíce přihlášených dobrovolných hasičů je zatím ze soutěžní oblasti Jih Moravy, do které patří Jihomoravský kraj a Vysočina. Mezi výherce bude na slavnostním vyhlášení v listopadu rozdělena minimálně finanční částka 600 tisíc korun, kterou poskytla RWE.

Soutěž probíhá již třetím rokem a jejím hlavním cílem je ocenit nejen zásahy a akce dobrovolných hasičů, ale zároveň zvýšit povědomí o jejich tvrdé práci, kterou odvádí bez nároku na odměnu. K přihlášení stačí pouze vyplnit velmi jednoduchý formulář. Dobrovolní hasiči soutěží o finanční a věcné dary.

Organizátor vyhlásil i doprovodnou fotosoutěž „Já, hasič“, do které se mohou hlásit jak amatérští tak profesionální fotografové. Každý může zaslat až tři fotografie s hasičskou tematikou. Ze zaslaných fotografií vybere porota třicet nejlepších a o vítězi rozhodne opět veřejnost svým hlasováním na webu www.dobrovolnihasiciroku.cz.

Organizátorem celé soutěže je společnost Magnus Regio. Soutěž se koná ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravskou hasičskou jednotou, Českou hasičskou jednotou a jednotlivými krajskými Hasičskými záchrannými sbory.

Žádné komentáře

Napište komentář