Domů Dění v regionech Byty u zoolog...

Byty u zoologické zahrady? Investorům zápach nevadí

Nové byty nebo rozšíření zoologické zahrady? Co vznikne na pozemcích v Jihlavě, které se chystá prodat společnost Modeta Style, stále není jasné. Vše záleží na domluvě a především na tom, kdo nakonec pozemky v hodnotě šedesáti milionů korun koupí. Město na ně prý zatím peníze nemá.

Jihlava – O pozemky projevil zájem také soukromý investor – společnost Tulip Property Development. Ten se netají svým záměrem vystavět na zmíněném území nové byty. S tím ale nesouhlasí část obyvatel Jihlavy.

„Pod petici proti výstavě nových bytů u zoologické zahrady se podepsalo více než tisíc lidí. V případě, že by byly nové byty skutečně postaveny, by si zcela jistě noví obyvatelé stěžovali na hluk a zápach, který s sebou provoz zoo logicky přináší,“ uvedl Jiří Pykal, předseda krajské organizace Strany zelených kraje Vysočina. Pokud pozemky získá město, mohlo by zde podle Pykala vzniknout nové zázemí pro zoo, kanceláře nebo restaurace pro návštěvníky, která zde zatím chybí.

Město Jihlava chtělo část pozemků od společnosti Modeta Style odkoupit už před lety. „Chtěli jsme koupit část pozemků, které bychom využili pro potřeby zoologické zahrady. Na to ale zástupci Modeta Style nechtěli přistoupit, chtěli prodat pozemek celý. Proto se jeví jako nejlepší řešení odkoupení pozemků soukromou společností Tulip Property Development, která by poté část pozemku směnila za jiný městský pozemek,“ řekl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Podle Vymazala by investor v této oblasti postavil nejen byty, ale také restauraci nebo další ubytovací zařízení.

Společnost Modeta Style, český výrobce plavek, se ze stávajících prostor bude stěhovat do nového logistického centra. „O prodeji jednáme s městem i s firmou Tulip Property Development. Zatím se nebráníme žádným návrhům, vše bude ale záležet na domluvě všech tří stran,“ uvedl jednatel Modeta Style Alexandr Rauscher. O osudu pozemků u zoologické zahrady by se tak mělo rozhodnout na dubnovém zasedání zastupitelů.