Domů Veřejná správa Anketa o nejo...

Anketa o nejoblíbenější on-line službu eGovernmentu

0
Česko hledá nejoblíbenější on-line službu eGovernmentu. První ročník soutěže je jednou z navazujících aktivit projektu Iniciativy 202020, který v září 2016 představil premiér a jehož cílem je do konce roku 2020 posunout Českou republiku v rozvoji e-Governmentu v Evropě mezi prvních 20 států. Na Krajském úřadě Kraje Vysočina se v polovině února uskutečnil seminář pro informatiky městských a krajských úřadů s názvem Jak se tam dostaneme?, který se z části věnoval právě projektu Iniciativy 202020.
 
V České republice existuje mnoho  on-line služeb na obecní, krajské i státní úrovni, ale občané o nich často nevědí nebo je neradi používají. Z anketních návrhů aktuálně odborná porota vybere pět nejoblíbenějších služeb a o vítězi svým hlasováním následně rozhodnou opět všichni zájemci-hlasující. Hlasovat bude možné na webu http://202020.cz/anketa/, a to až do 26. března.

Snaha ocenit dobře vymyšlené on-line služby

„Důvodem vyhlášení ankety je snaha ocenit dobře vymyšlené on-line služby, které občané rutinně využívají, a otevřít veřejnou diskusi na téma zlepšení on-line služeb eGovernmentu,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se v září 2016 společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem vnitra Milanem Chovancem, státním tajemníkem pro evropské záležitosti Tomášem Prouzou a prezidentem ICT Unie Zdeňkem Zajíčkem účastnil představení projektu 202020.