Domů Veřejná správa Kdo nahradí K...

Kdo nahradí Kapsch? Dodavatele nového mýtného systému chce vybírat šest firem

0
mýto

V roce 2016 končí smlouva s dosavadním poskytovatelem mýtného systému společností Kapsch. Kdo ji nahradí, zatím není jasné. Už dnes však úředníci na ministerstvu dopravy začínají vybírat, kdo klíčový tendr na dodavatele mýta pomůže resortu připravit. Na organizaci soutěže nabídne stát až sto milionů korun.

Do pondělních desíti hodin dopoledne mohli na ministerstvo dopravy podávat své nabídky zájemci o roli projektového manažera při přípravě soutěže na dodavatele Systému elektronického mýta po roce 2016. Zájem vybrat nástupce společnosti Kapsch, která dnes provozuje systém mýtných bran, má šest společností. Žádnou z došlých nabídek ministerstvo nevyřadilo.

„Mezi uchazeči jsou společnosti Cetag, s.r.o., Arthur D.Little GmbH, BDO IT a.s. a CGI IT Czech Republic s.r.o. Společnou nabídku dále podaly PricewaterhouseCoopers ČR a M.T. Legal s.r.o. Ministerstvo dopravy obdrželo společnou nabídku také od  KPMG, Tempest Czech s.r.o. a AK Volopich, Tomšíček a spol.,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Při výběru vhodného kandidáta bude pro ministerstvo rozhodující cena. Na přípravu důležitého tendru plánovalo uchazečům nabídnout až 100 milionů korun. Z nabídek je ale už teď jasné, že cena za realizaci soutěže bude nižší. „Pokud časový harmonogram neovlivní další postup účastníků soutěže, mohl by být projektový manažer vybrán v průběhu září,“ doplnil Neřold.

Posoudí různé způsoby výběru mýta

Projektový manažer má především zpracovat podrobnou studii efektivity jednotlivých způsobů výběru mýta. Zjednodušeně řečeno – posoudit, jestli bude pro Česko vhodnější dále využívat systém mýtných bran, nebo zvolit některou z alternativ.

„Na základě tohoto materiálu pak kabinet rozhodne o budoucí podobě výkonového zpoplatnění v ČR. Projektový manažer pak připraví v úzké součinnosti s ministerstvem dopravy podrobné zadávací podmínky soutěže,“ vysvětlil Neřold.

Ministerstvo dopravy v podmínkách soutěže počítá s tím, že vítězná společnost bude mít i roli administrátora, bude tedy spoluodpovědná za zadání a výběr potenciálních dodavatelů.

Žádné komentáře

Napište komentář