Domů Veřejná správa Kteří poslanc...

Kteří poslanci vás v loňském roce zastupovali nejlépe? Vyzkoušejte si klíčová hlasování

Zkusit si práci zákonodárců a zjistit, kdo z poslanců hlasoval nejpodobněji? To umožňuje nová aplikace nazvaná Inventura hlasování od sdružení KohoVolit.eu, které dlouhodobě monitoruje práci politiků. Jejím prostřednictvím lidé hlasují o klíčových otázkách, jimiž se v loňském roce zabývali poslanci. Aplikace jim pak ukáže, kdo je zastupoval nejlépe. Vyzkoušet si ji můžete na konci tohoto článku.

Aplikace člověku předloží sadu nejdůležitějších hlasování, o kterých poslanci rozhodovali v posledním roce. „Uživatel poté hlasuje o jednotlivých návrzích podobně jako zákonodárci. Výsledkem je ukazatel shody s jednotlivými poslanci, kde si lidé mohou ověřit, který poslanec hlasoval tak, jak by hlasovali oni sami,“ řekl analytik KohoVolit.eu Kamil Gregor.

Tvůrci při vytváření aplikace oslovili i největší neparlamentní strany. „Inventura obsahuje i názory největších neparlamentních stran – občané mohou ověřit, jestli by je lépe nezastupovali Zelení, Svobodní, Piráti nebo SPOZ,“ dodal Gregor. Kromě celkové shody je ještě možné u poslanců procházet jednotlivá hlasování a zjistit, v kterých konkrétních bodech se s uživatelem liší.

„Inventura hlasování je užitečná pomůcka pro občany, kteří se chtějí dozvědět více o práci svého poslance a jestli plní předvolební sliby. Zároveň jde o zajímavou aplikaci, která vede lidi k zamyšlení, jak by sami hlasovali,“ uvedl Jiří Knitl z Fondu Otakara Motejla, který sdružení KohoVolit.eu dlouhodobě podporuje.

Aplikace Inventura hlasování navazuje na pravidelný monitoring aktivity zákonodárců, který KohoVolit.eu zveřejnilo na konci roku 2014.

Žádné komentáře

Napište komentář

Doplňte správně hádanku *