Domů Veřejná správa Metoda Design...

Metoda Design-Build v rubrice Starostova právní poradna

0
starostova právní poradna

Je možné zadávat výběrová řízení zároveň na projektovou činnost i zhotovitele? Dají se na takto vypsané projekty čerpat dotace z operačních programů EU? To jsou otázky, kterým se budeme věnovat v dubnovém čísle Moravského hospodářství v nové rubrice Starostova právní poradna.

Tradiční metodu zadávání veřejných zakázek pro stavby a další investiční projekty má zažitou asi každý starosta. Vybrat projektanta, který připraví dokumentaci, tu pak v dalším výběrovém řízení představit firmám a počkat si, kdo nabídne nejnižší cenu. Jsou však i jiné cesty.

Problémy, které může přinést zmíněný postup, jsou všem snad až příliš dobře známé. Projekt byl špatně připravený, kupí se vícepráce a celá stavba se neúnosně protahuje. Nic neobvyklého. Alternativu nabízí v českém veřejném sektoru v podstatě neozkoušená metoda Design-Build, jenž funkci projektanta a zhotovitele slučuje. Má své velké výhody a zákony její použití umožňují. Zadávání však investorům nijak zvlášť neulehčí a nehodí se pro všechny projekty.

Rozsáhlý článek o metodě Design-Build najdete v novém čísle Moravského hospodářství, které na Váš stůl dorazí nějpozději do 8. dubna 2014!

Své otázky pro další čísla Starostovy právní poradny nám neváhejte poslat na mail redakce@moravskehospodarstvi.cz. Budeme se na ně těšit!