Domů Veřejná správa Předseda Rafa...

Předseda Rafaj zahájí tradiční Svatomartinskou konferenci

0

Poslední trendy a vývoj soutěžního práva jsou podtitulem již osmé mezinárodní Svatomartinské konference pořádané Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve dnech 11. a 12. listopadu 2014 v jeho brněnském sídle. S úvodním slovem vystoupí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

V šesti panelech se představí experti na soutěžní právo z akademické sféry, advokátních kanceláří, Evropské komise a soutěžních úřadů Belgie, České republiky, Itálie, Litvy, Německa, Rakouska, Řecka, Slovenska a Slovinska. Úvodní panel konference nazvaný Co nového v hospodářské soutěži? je již tradičně věnován přehledu posledních trendů a vývoje soutěžního práva v ČR, na Slovensku a v Evropské unii v uplynulém roce.

Účastníci druhého panelu na téma Sdružení soutěžitelů budou diskutovat o zkušenostech soutěžních úřadů s šetřením aktivit různých asociací, komor či sdružení, jejichž cílem je koordinace chování svých členů narušující hospodářskou soutěž. Závěr prvního dne tradiční konference bude věnován novým trendům více ekonomického přístupu využívaným v šetření soutěžních případů.

Druhý den pak zahájí panel na téma Minoritní podíly při kontrole koncentrací a následovat budou Soutěžní aspekty internetového prodeje zboží. Problematice významné tržní síly bude věnován závěrečný panel konference nazvaný Významná tržní síla v poločase.