Domů Veřejná správa Starostova pr...

Starostova právní poradna: Na co se zaměříme v srpnovém čísle Moravského hospodářství?

0
starostova právní poradna

V dubnu a v červnu jsme již starostům poradili s metodou Design-Build a likvidací ekohavárií. Pomalu se ale blíží srpnové číslo Moravského hospodářství a s ním i další díl rubriky Starostova právní poradna. S čím poradíme tentokrát? O tom rozhodnete Vy sami v anketě na konci tohoto článku.

Otázek je spousta, od tipů na to, jak nenaletět při modernizaci veřejného osvětlení až po pracovně právní vztahy na městských a obecních úřadech. Hned několik dotazů nám do redakce dorazilo po konferenci Bezpečné město – Vaše město. Pokud i Vás zajímá bezpečnostní tématika, hlasujte pro ně.

A jak na to? V anketě označte, které otázce se máme v Moravském hospodářství věnovat. Do okénka vyplňte bezpečnostní text, ať poznáme, že nejste internetový hlasovací robot, a odešlete svůj hlas. Hlasovat můžete jednou za den až do pátku 17. 7. 2015. Pokud Vám tedy opravdu záleží na tom, abychom napsali zrovna o otázce, kterou řešíte i Vy, určitě hlasujte vícekrát!

1. Lze čerpat dotace na pořízení, případně rozšíření kamerových systémů ve městech a obcích? Jak na to?

2. Asistent prevence kriminality: Kde na něj vzít peníze a jak správně vybrat?

3. Jak nenaletět při posuzování nabídek na modernizaci veřejného osvětlení? Na co by se měli starostové zaměřit a dát si pozor?

4. Nakolik jsou obhajitelná zdůvodnění při prodeji obecního majetku (například bytů) za cenu jinou, než je běžná v daném místě a čase?

5. Pracovně právní vztahy na obecních a městských úřadech: Jak si může starosta složit vlastní tým?

6. Řešení majetkových a územních sporů mezi obyvateli: Co může udělat obec pro obnovení pokojného stavu do vyřešení sporu právní cestou?

V rubrice Starostova právní poradna sbíráme otázky, které v praxi řešíte Vy – starostové. Nároky na lidi stojící v čele českých a moravských měst a obcí jsou totiž obrovské a zorientovat se ve všech oblastech, které se dotýkají práce starostů, je téměř nad lidské síly. Není ale důležité vědět vše, důležité je nebát se zeptat. My Vám pomůžeme! Sesbíráme zkušenosti Vašich kolegů, kteří mají s daným problémem své zkušenosti, zeptáme se odborníků a připravíme Vám článek na míru. Před vydáním aktuální Starostovy právní poradny vždy v anketě vyberete, kterému tématu se budeme věnovat.

Své otázky pro další čísla Starostovy právní poradny nám neváhejte poslat na mail redakce@moravskehospodarstvi.cz. Budeme se na ně těšit!

[yop_poll id=“6″]

POZN: Pokud se Vám pod červeným rámečkem nezobrazují anketní odpovědi, znamená to, že z tohoto prohlížeče jste dnes již hlasovali. Zkuste to později.