Domů Veřejná správa S čím poradím...

S čím poradíme tentokrát? Vyberte téma prosincové Starostovy právní poradny

0
starostova právní poradna

Přípravy prosincového vydání Moravského hospodářství jsou v plném proudu a nezapomínáme při nich ani na naši pravidelnou rubriku Starostova právní poradna. V předchozích vydáních jsme lidem ve vedení měst a obcí poradili s otázkami sahajícími od metody Design-Build až po odstraňování ekologických zátěží. Teď máte možnost vybrat, na co se zaměříme tentokrát. Nabízí se celá řada zajímavých témat. Pokud Vám tedy záleží na tom, abychom se věnovali zrovna tomu, které pálí i Vás, neváhejte pro něj hlasovat každý den až do pátku 27. listopadu.

A jak to funguje? Princip je jednoduchý. V anketě označte, které otázce se máme v Moravském hospodářství věnovat. Do okénka vyplňte bezpečnostní text, ať poznáme, že nejste internetový hlasovací robot, a odešlete svůj hlas. Hlasovat můžete jednou za den až do pátku 27. 11. 2015. Do aktuální Starostovy právní poradny se probojuje otázka, která získá nejvíce hlasů. Za den platí vždy jeden hlas z jednoho prohlížeče.

1. Jaké dotace mohou města a obce v aktuálním programovacím období využít na energetické úspory? Jak je kombinovat s EPC a novými úvěrovými nástroji?

2. Asistent prevence kriminality: Kde na něj vzít peníze a jak správně vybrat?

3. Ohrozí plány starostů na výrobu vlastní elektřiny v obcích možné nevypsání podpory pro obnovitelné zdroje? Jak zajistit pro takovéto projekty financování?

4. Jak nenaletět při posuzování nabídek na modernizaci veřejného osvětlení? Na co by se měli starostové zaměřit a dát si pozor?

5. Nakolik jsou obhajitelná zdůvodnění při prodeji obecního majetku (například bytů) za cenu jinou, než je běžná v daném místě a čase?

6. Řešení majetkových a územních sporů mezi obyvateli: Co může udělat obec pro obnovení pokojného stavu do vyřešení sporu právní cestou?

V rubrice Starostova právní poradna sbíráme otázky, které v praxi řeší starostové. Nároky na lidi stojící v čele českých a moravských měst a obcí jsou totiž obrovské a zorientovat se ve všech oblastech, které se dotýkají práce starostů, je téměř nad lidské síly. Není ale důležité vědět vše, důležité je nebát se zeptat. My Vám pomůžeme! Sesbíráme zkušenosti Vašich kolegů, kteří mají s daným problémem své zkušenosti, zeptáme se odborníků a připravíme Vám článek na míru. Před vydáním aktuální Starostovy právní poradny vždy v anketě vyberete, kterému tématu se budeme věnovat.

Své otázky pro další čísla Starostovy právní poradny nám neváhejte poslat na mail redakce@moravskehospodarstvi.cz. Budeme se na ně těšit! [yop_poll id=“9″]