Domů Veřejná správa Starostova pr...

Starostova právní poradna: Vyberte, o čem budeme psát v říjnu

0
Starostova právní poradna

Už jen dva týdny a na Vašich stolech přistane říjnové vydání Moravského hospodářství. A i když v každém čísle přinášíme to podstatné z byznysu a státní správy, jedna rubrika je v tomto ohledu výjimečná – Starostova právní poradna. O tom, na co se v ní zaměříme, totiž rozhodujete v anketě svými hlasy přimo Vy – naši čtenáři. Vyberte, o čem budeme psát ve čtvrtém díle! 

Volit můžete mezi dotazy, které dorazily na naši adresu redakce@moravskehospodarstvi.cz. Spektrum otázek je opravdu široké – sahá od aktuálně schváleného registru smluv přes bezpečnost a energetické úspory až po majetkoprávní záležitosti.

A jak to funguje? Princip je jednoduchý. V anketě označte, které otázce se máme v Moravském hospodářství věnovat. Do okénka vyplňte bezpečnostní text, ať poznáme, že nejste internetový hlasovací robot, a odešlete svůj hlas. Hlasovat můžete jednou za den až do pátku 25. 9. 2015. Do aktuální Starostovy právní poradny se probojuje otázka, která získá nejvíce hlasů. Pokud Vám tedy opravdu záleží na tom, abychom napsali zrovna o problematice, kterou řešíte i Vy, určitě hlasujte vícekrát!

1. Co přinese městům a obcím zákon o registru smluv a jak se na něj mají připravit?

2. Asistent prevence kriminality: Kde na něj vzít peníze a jak správně vybrat?

3. Jak na projekty EPC a je možné na ně získat dotace?

4. Jak nenaletět při posuzování nabídek na modernizaci veřejného osvětlení? Na co by se měli starostové zaměřit a dát si pozor?

5. Nakolik jsou obhajitelná zdůvodnění při prodeji obecního majetku (například bytů) za cenu jinou, než je běžná v daném místě a čase?

6. Řešení majetkových a územních sporů mezi obyvateli: Co může udělat obec pro obnovení pokojného stavu do vyřešení sporu právní cestou?

V rubrice Starostova právní poradna sbíráme otázky, které v praxi řeší starostové. Nároky na lidi stojící v čele českých a moravských měst a obcí jsou totiž obrovské a zorientovat se ve všech oblastech, které se dotýkají práce starostů, je téměř nad lidské síly. Není ale důležité vědět vše, důležité je nebát se zeptat. My Vám pomůžeme! Sesbíráme zkušenosti Vašich kolegů, kteří mají s daným problémem své zkušenosti, zeptáme se odborníků a připravíme Vám článek na míru. Před vydáním aktuální Starostovy právní poradny vždy v anketě vyberete, kterému tématu se budeme věnovat.

Své otázky pro další čísla Starostovy právní poradny nám neváhejte poslat na mail redakce@moravskehospodarstvi.cz. Budeme se na ně těšit!

[yop_poll id=“6″]

POZN: Pokud se Vám pod červeným rámečkem nezobrazují anketní odpovědi, znamená to, že z tohoto prohlížeče jste dnes již hlasovali. Zkuste to později.