Domů Veřejná správa Starostova pr...

Starostova právní poradna: Zvítězí dotace, či trestně právní odpovědnost?

0
starostova právní poradna

Blíží se červnové číslo Moravského hospodářství a spolu s ním další díl rubriky Starostova právní poradna. Do redakce nám dorazila řada otázek – od dotací na kanalizace a čistírny přes trestně právní odpovědnost při prodeji majetku až po postup při rekonstrukci veřejného osvětlení nebo odstaňování ekologických zátěží. O čem tedy bude červnová Starostova právní poradna? Vyberte téma sami!

A jak na to? V anketě pod tímto článkem označte, které otázce se máme v Moravském hospodářství věnovat. Do okýnka vyplňte bezpečnostní text, ať poznáme, že nejste internetový hlasovací robot, a odešlete svůj hlas. Hlasovat můžete jednou za den až do pátku 22. 5. 2015. Pokud Vám tedy opravdu záleží na tom, abychom napsali zrovna o otázce, kterou řešíte i Vy, určitě hlasujte vícekrát!

1. Jak nenaletět při posuzování nabídek na modernizaci veřejného osvětlení? Na co by se měli starostové zaměřit a dát si pozor?

2. Nakolik jsou obhajitelná zdůvodnění při prodeji obecního majetku (například bytů) za cenu jinou, než je běžná v daném místě a čase?

3. Jak na dotace v oblasti čistíren odpadních vod a kanalizací? Je možné pokrýt víc než 65 procent nákladů?

4. Kdo by se měl postarat o odstranění ekologické zátěže (například černé skládky, nebezpečných odpadů), když průmyslový podnik, který je za ni zodpovědný, již neexistuje?

5. Pracovně právní vztahy na obecních a městských úřadech: Jak si může starosta složit vlastní tým?

6. Řešení majetkových a územních sporů mezi obyvateli: Co může udělat obec pro obnovení pokojného stavu do vyřešení sporu právní cestou?

V rubrice Starostova právní poradna sbíráme otázky, které v praxi řešíte Vy – starostové. Nároky na lidi stojící v čele českých a moravských měst a obcí jsou totiž obrovské a zorientovat se ve všech oblastech, které se dotýkají práce starostů, je téměř nad lidské síly. Není ale důležité vědět vše, důležité je nebát se zeptat. My Vám pomůžeme! Sesbíráme zkušenosti Vašich kolegů, kteří mají s daným problémem své zkušenosti, zeptáme se odborníků a připravíme Vám článek na míru. Před vydáním aktuální Starostovy právní poradny vždy v anketě vyberete, kterému tématu se budeme věnovat.

Své otázky pro další čísla Starostovy právní poradny nám neváhejte poslat na mail redakce@moravskehospodarstvi.cz. Budeme se na ně těšit!

[yop_poll id=“5″]

POZN: Pokud se Vám pod červeným rámečkem nezobrazují anketní odpovědi, znamená to, že z tohoto prohlížeče jste dnes již hlasovali. Zkuste to později.