Domů Veřejná správa Startuje Star...

Startuje Starostova právní poradna: Rozhodněte, o čem budeme psát v dubnu

0
starostova právní poradna

Nároky na lidi stojící v čele českých a moravských měst a obcí jsou obrovské. Správný starosta by se měl orientovat v celé řadě otázek spojených s českými zákony – od veřejných zakázek přes řešení majetkových sporů až po pracovní vztahy na úřadě. Právní systém v naší zemi je ale komplikovaný, důležité normy se co chvíli mění a s každou další novelou je stále těžší se v tom všem vyznat.

Proto v Moravském hospodářství rozjíždíme novou rubriku Starostova právní poradna. Není totiž v lidských silách vědět všechno, ale důležité je nebát se zeptat. Máte tedy nějakou právní otázku, která souvisí s výkonem funkce starosty? Pomůžeme vám! Zeptáme se odborníků, sesbíráme zkušenosti starostů a připravíme vám článek na míru.

První ze série článků Starostovy právní poradny pro Vás připravíme v dubnovém čísle Moravského hospodářství. Už nám od zvídavých starostů přišlo několik dotazů. Věnovat se však můžeme v dubnu jen jednomu. Proto teď máte možnost rozhodnout, o čem budeme v tomto vydání Moravského hospodářství psát. A otázky jsou:

1. Je možné zadávat výběrová řízení zároveň na projektovou činnost i zhotovitele? Dají se na takto vypsané projekty čerpat dotace z operačních programů EU?

2. Pracovně právní vztahy na obecních a městských úřadech: Jak si může starosta složit vlastní tým?

3. Řešení majetkových a územních sporů mezi obyvateli: Co může udělat obec pro obnovení pokojného stavu do vyřešení sporu právní cestou?

A jak můžete hlasovat? V anketě pod tímto článkem označte, které otázce se máme v Moravském hospodářství věnovat. Do okýnka vyplňte bezpečnostní text, ať poznáme, že nejste internetový hlasovací robot, a odešlete svůj hlas. Hlasovat můžete jednou za den až do příštího čtvrtka. Pokud Vám tedy opravdu záleží na tom, abychom napsali zrovna o otázce, kterou řešíte i Vy, určitě hlasujte vícekrát!

Své otázky pro další čísla Starostovy právní poradny nám neváhejte poslat na mail redakce@moravskehospodarstvi.cz. Budeme se na ně těšit!

A jak můžete hlasovat?

[yop_poll id=“3″]