Domů Veřejná správa V Bohumíně my...

V Bohumíně myslí na chodce, postaví čtyři nové přechody

0

Hned čtyři nové nasvětlené přechody pro chodce přibudou letos v centru Bohumína. Město si od nich slibuje zvýšení bezpečnosti chodců. Do jejich vybudování investuje 2,3 milionu korun.

První dva vzniknou na rušné Mírové ulici, kromě nich se město pustí i do opravy blízké autobusové čekárny na zastávce U Transformátoru. Zděný přístřešek se zbourá a nahradí jej podle městské koncepce modernizace zastávek nový prosklený.

Třetí „zebra“ vyroste v přilehlé ulici Osvoboditelů. Bude téměř deset metrů dlouhá, a tak ji doplní uprostřed vozovky ostrůvek. Nasvětlení přechodu bude kvůli jeho délce oboustranné. Současně dojde i k úpravě a rozšíření zdejší cyklostezky. Zkulturnění čeká také místní kontejnerové stání.

Priorita

„Bezpečnost chodců i cyklistů je pro nás prioritou, a tak každoročně investujeme nemalé prostředky nejen do oprav chodníků a cest, ale také do nasvětlení přechodů nebo vzniku nových. Letos začínáme realizovat ty největší, u kterých normy vyžadují i ostrůvky pro zvýšení bezpečnosti. Ve zvyšování bezpečnosti budeme pokračovat i v budoucnu,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Čtvrtý nasvětlený přechod vyroste ve Studentské ulici nedaleko zdejšího gymnázia a městských technických služeb BM servisu a automatické myčky aut. Bude dvanáct metrů dlouhý, a proto také dostane bezpečnostní ostrůvek i nasvětlení z obou stran. Zároveň dojde k úpravě zdejšího chodníku tak, aby navázal na nový přechod.

Nové přechody by měly lidem začít sloužit už letos na podzim. Městu na jejich nasvětlení přispěje Nadace ČEZ dotací ve výši 120 tisíc korun.