Domů Zdravotnictví Občané mohou ...

Občané mohou dát svůj tip na ocenění lékařů a zdravotníků

0

Ještě do konce června mohou občané navrhnout na ocenění lékaře, zdravotníky, sanitáře, zkrátka kohokoliv z široké sféry lékařských i nelékařských profesí ve zdravotnictví.

„U zdravotníků předpokládáme, že pomáhají od nemocí, že tiší bolest i úzkost a že to dělají jaksi automaticky, že to mají ´v popisu práce´. Jenže i oni jsou lidé, kteří se sami potýkají s únavou a s vlastními starostmi, které nedávají najevo. Tato anketa je způsob, jak upozornit nejen na profesionalitu, ale také na vlídný přístup ke kolegům a k pacientům, na laskavost a empatii, protože to vše je velmi důležité – a zvláště když je člověk nemocný a potřebuje povzbuzení,“ řekl hejtman Jiří Čunek, zodpovědný za zdravotnictví.

Zlínský kraj letos vyhlašuje již pátý ročník „Pracovníka roku ve zdravotních službách“. Z předložených nominací budou odbornou komisí vyhodnoceny a následně oceněny tři lidé ve dvou kategoriích: lékař a nelékařský zdravotnický personál. Kdokoliv z veřejnosti chce přispět svým tipem, najde podrobné informace i návrhový list na webu Zlínského kraje, nebo se vše potřebné dozví v Odboru zdravotnictví Krajského úřadu Zlínského kraje.