Domů Zdravotnictví Přivítání prv...

Přivítání prvního zlíneckého občánka hejtman spojil s kontrolou eReceptů

0

První pracovní dopoledne v novém roce strávil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek v krajské Baťově nemocnici. Kromě návštěvy prvního narozeného dítěte v kraji zkontroloval také funkčnost zavedení nového systému eReceptů, který vstoupil v platnost od 1. ledna 2018.

„Ve všech nemocnicích Zlínského kraje začalo fungovat vydávání elektronických receptů bez větších problémů. Ve dvou nemocnicích jsme řešili drobné technické problémy, které ale nijak zásadně neovlivnily fungování elektronických receptů,“ uvedl Marcel Pandadis, vedoucí lékárny v Uherskohradišťské nemocnici a dodal, že klienti lékáren zpočátku pocítí zpomalení při výdeji léků. „Zažití“ systému ale situaci časem určitě zlepší. Nutno však také říci, že je příliš brzy na nějaké hodnocení, nápor pacientů v ambulancích a lékárnách se očekává až s koncem týdne.

„Zavedení eReceptů podporuji z důvodu jednoduchosti pro pacienta, kterému lékař může poslat eRecept esemeskou. Pro řízení nemocnic to znamená zpřehlednění a kontrolu léků a finančních prostředků. Myslím, že v době počítačů se nelze takovému kroku bránit,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který je zároveň i předsedou Rady Asociace krajů ČR pro zdravotnictví.

Žádné komentáře

Napište komentář