AKCEAktuálně

Anketa pro města a obce o hodnotné ceny: Tíží vás dopravní situace?

Problémy spojené dopravou ve městě patří k „evergreenům“, které obyvatelům a vedení měst bohužel výrazně komplikují život – ztěžují běžný provoz, ohrožují bezpečnost, účastníky zbytečně přivádějí do stresových situací.

Vedení městských úřadů pak samozřejmě neefektivní řešení přidělává vrásky na čele. Jak z toho ven? Existují moderní a chytrá zařízení, která konečně fungují a řidiče místo mnohdy neúčinné represe „vychovávají“.

Chcete se dozvědět více? Zapojte se do naší ankety o zajímavé ceny. Pomůžete nám získat hodnotné informace, které vedou odborné firmy k vývoji těchto inteligentních řešení. Navíc můžete pro vaše město či obec získat opravdu zajímavé ceny. 

Otázky jsou následující:

  1. Úprava novely zákona o provozu na pozemních komunikacích dává možnost provádět měření rychlosti vozidel prostřednictvím obecního úřadu – v rámci automatizovaného systému měření. Budete to pro vás užitečné? Budete mít zájem zavádět ve vaší obci takovéto automatizované systémy?
  2. Tíží vás dopravní situace – rychle jedoucí vozidla a kamionová doprava, zejména v okolí škol, školek v prostředí autobusových zastávek, přechodů pro chodce či jiných zájmových lokalit vaší obce, města či městské části? 
  3. Co byste, jako obec či město, pro zklidnění dopravy upřednostňovali, dopravní značení, stavební úpravy nebo systémové řešení na úrovni SMART technologií? 
  4. Byli jste již nuceni sáhnout k opatřením pro zklidnění dopravy? Jakou formou – prostřednictvím chytrých technologií, stavebních úprav či přisvícení přechodu. Pokud ano, tak s jakou úspěšností vám tato opatření pomohla?
  5. Myslíte si, že užití represivních prvků je nutné za každou cenu, nebo maté zájem odzkoušet i jiné možnosti pro zklidnění dopravy?

Své odpovědi posílejte na adresu k.fuchsova@magnusregio.cz do 17. března 2021. Získat můžete hodnotné ceny (viz níže) včetně vyhodnocení vaší situace a návrhu dalšího řešení. Výsledky se dozvíte na webu www.moravskehospodarstvi.cz a v tištěném vydání dubnového čísla Moravského hospodářství.

Ceny

1. cena Inteligentní ukazatel rychlosti – bezplatná zápůjčka na 3 měsíce

2. cena ukazatel rychlosti se zobrazením RZ – zápůjčka na 3 měsíce

3. cena 10 % sleva na koupi 1 ks inteligentního ukazatele rychlosti