Aktuálně

E-shop s dálničními známkami je z většiny dokončen. Programátoři nabídli dokonce více řešení

E-shop s dálničními známkami došel do finále. Zbývá dodělat zákaznickou zónu a části, které jsou v utajeném režimu.

FerZnamka.cz je řešení, které ukazuje celý ekosystém. Programátoři dokonce vytvořili dvě varianty – jedno na zelené louce a druhé pomocí „krabicového řešení“. Na světě jsou tedy dvě řešení pro e-shop a mobilní aplikace. Pro všechna tři řešení fungují chatbot, voicebot a integrace systémů pro automatizované rozeznávání registračních značek. Vznikly i jazykové mutace, nadšenci dodali i japonštinu.

„Dosáhli jsme finále, účastníci si sáhli na dno. Tímto jim i všem, kdo pomáhali a podporovali nás, děkuji. E-shop FerZnamka.cz je do budoucna připraven pro reálný prodej elektronických dálničních známek. Nyní nákupem podporujete nadační fond Kolečko. Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George, a dalších – vše pomocí API,“ uvádí Tomáš Vondráček a dodává: „Na otevřenou výzvu pro státní správu reagovali a přišli šéf Pirátů Ivan Bartoš, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který přebírá ministerstvo dopravy, a pan premiér Andrej Babiš. Tímto děkujeme i jim.“ 

Technické specifikace:

 1. Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George – vše pomocí API.
 2. V rámci hackathonu jsme vyvinuli dva e-shopy.
 3. První je postaven na platformě Kentico EMS.
 4. Druhý je single page aplikace v React.js.
 5. Máme mobilní aplikaci pro Android i iOS.
 6. Pro rozpoznávání registračních značek používáme ALPR (automatizované rozeznávání registračních značek) se statickou kamerou společnosti Camea, které je využíváno k identifikaci vozidel např. při parkování či Policií ČR.
 7. Platí se přes platební bránu Global Payments ve spolupráci s Českou spořitelnou na transparentní účet.
 8. Podpora pro uživatele je místo robustního zákaznického call centra 24/7 vyřešena pomocí IT, tedy
  1. na webech funguje chatbot Rasa,
  1. můžete si také zavolat na interaktivní voicebot Vocalls, tel.: +420 228 227 264.
 9. Srdcem projektu je centrální systém napsaný v .NET Core, provozovaný na Microsoft Azure Cloud. Jde o bezpečného prostředníka mezi státem a finálním uživatelem.
 10. Účetnictví je zajištěno integrací do systémů ABRA.
 11. Pro reporting používáme Power BI.
 12. Peníze z FerZnamka.cz budou věnovány nadačnímu fondu Kolečko.

Video, jak funguje e-shop připravený pro prodej elektronických dálničních známek, najdete zde.

(red)