AKCEKULTURA

Folkové prázdniny letos nabídnou výběr toho nejlepšího z britského folku

Na Folkových prázdninách, které se letos uskuteční od 22. do 29. července v Náměšti nad Oslavou, vystoupí mimo jiné trojice hvězd britského folku.

Levitující Velšané, nadpozemští skotští dudáci a nezařaditelné anglické folkařky. Nenechte si ujít trojici kapel, které patří k tomu nejlepšímu a nejzajímavějšímu ze současného britského folku. Z Walesu přijedou VRï, naprosto nevšední trio zpívajících v klasice vzdělaných houslistů a violoncellisty Pořadatelé zvou také na dva mimořádné dudáky s kytaristou, totiž Brìghde Chaimbeul, Ross Ainslie & Steven Byrnes. A do třetice z Velké Británie přivítáme hvězdné folkařky Hannah James, Hazel Askew a Rowan Rheingans, tvořící trio Lady Maisery. Skvělé zpěvačky povedou také workshop

Folkové prázdniny jsou několik festivalů v jednom: vlastní hudební festival Folkové prázdniny (každý den z podvečera do noci), noční koncerty ve specifických prostředích, velký festival hudebních, tanečních, výtvarných a textových dílen Hnízdo múz, včetně dílen pro děti (cca 200 položek v programu), minifestival folkových muzikantů „Open scéna“ (ve všední dny odpoledne), muzikologické kolokvium o lidové hudbě, odpolední rozpravy s hudebními publicisty, výstavy s hudební tematikou, výtvarně-hudební happeningy.

Více informací najdete zde.