MĚSTA

Kolekce #PřipravBrno se rozšiřuje a pomáhá

Již od loňského adventu je v prodeji kolekce suvenýrů #PřipravBrno, která je nejen krásná a chutná, ale taky ekologická, pocházející od lokálních výrobců a navíc pomáhá. Nyní se kolekce rozšiřuje o další dárkové předměty a bude tak pomáhat intenzivně dál.

Cílem kolekce je kromě milých dárků také zlepšit život ve městě. „Tento cíl jsme se rozhodli naplnit společně s TIC BRNO a Veřejnou zelení města Brna. Nákupem dárků totiž rovnou přispějete na péči o tolik potřebnou veřejnou zeleň,“ říká 1. náměstek primátorky statutárního města Brna Petr Hladík. Doposud se prodalo 1 200 kusů suvenýrů a na podporu zeleně ve městě se tak vybralo přes 50 tisíc korun. „Tato částka nám opravdu pomůže při naší práci. Jsme velmi rádi, že tento projekt vznikl, protože zlepšuje život všem obyvatelům města,“ doplňuje Jozef Kasala, ředitel Veřejné zeleně města Brna.

Díky pozitivním ohlasům se tak kolekce #PřipravBrno může dále rozvíjet a TIC BRNO ji rozšiřuje o další stylové dárky. „Snažíme se, aby dárky z Brna byly stylové, moderní a oslovujeme lokální tvůrce a výrobce. V této kolekci navíc významně dbáme na ekologickou stránku. Z Brna si tak odvezete suvenýr, který nejen potěší, nezanechá ekologickou stopu, ale navíc městu pomůže,“ vysvětluje princip Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO. Původních šest kusů v kolekci, mezi které patří například víno, pražená káva, čokoláda či šálky, doplní dalších sedm dárků. Žízeň už nikdy nebudete muset řešit, když budete mít po ruce skleněnou lahev nebo nerezovou termosku. Ekologicky nakoupíte s látkovými sáčky na pečivo a těmi síťovými na zeleninu a ovoce. A mezi další novinky patří ekologické odličovací tampony nebo skvělý čaj.

Všechny dárky z kolekce #PřipravBrno zakoupíte v informačním cetru TO JE BRNO na Panenské ulici nebo na e-shopu TIC BRNO www.darkyzbrna.cz.

(red)