Na Vysočině staví nemocniční budovu pro Bohumín. Do města dorazí ve 28 dílech
V Havlíčkově Brodě roste nová patrová budova pro Bohumínskou městskou nemocnici. Kompletní dům s podlahami, stěnami i okny se v létě rozebere na 28 dílů, naloží na kamiony a převeze do Bohumína. Po zkompletování se do něj přesune administrativa, čímž se uvolní kanceláře pro vznik nových ambulancí odborných lékařů.
„Díky tomuto řešení zkrátíme dobu realizace o několik měsíců. V běžném režimu by se nejprve projektovalo, poté soutěžil zhotovitel, vyřizovalo stavební povolení a až následně se začalo stavět. V tomto případě běží příprava a realizace současně,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Igor Bruzl (nestr.).
Dvoupodlažní dům ve tvaru písmene L tak vzniká cca 250 kilometrů od Bohumína. Jde o pilotní projekt nejen pro město, ale i pro stavební firmu H3 ateliér.
„Společnost má zkušenosti s modulární výstavbou, dosud však pouze u přízemních objektů. Patrovou budovu tímto způsobem realizuje poprvé,“ podotkl architekt Jan Hock z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.
Objekt se skládá z 28 ocelových modulů
Firma je ve svém areálu osazuje podlahami, příčkami, okny, žaluziemi i sanitárním vybavením. Do Bohumína je tedy kamiony převezou ve vysokém stupni rozpracovanosti.
„Na místě dělníci dokončí jen spoje modulů, fasádu a střechu a napojí objekt na sítě. Jeho vytápění zajistí tepelné čerpadlo. Následně se interiér dovybaví nábytkem a může začít sloužit svému účelu,“ konstatoval Hock s tím, že stavba by měla být zkolaudována na konci letošního roku.
Administrativní budova se sedmnácti kancelářemi a dvěma zasedacími místnostmi bude stát v zadní části nemocničního areálu ve Starém Bohumíně. Přesunou se do ní pracovníci, kteří sídlí v pavilonu D. Z jejich kanceláří mají vzniknout ambulance.
„Novou budovu nestavíme kvůli kancelářím samotným, ale proto, aby nemocnice mohla rychleji uvolnit prostory pro další zdravotní péči. Ordinace specialistů budou situovány hned u vstupu do areálu ze Slezské ulice, tedy na místě, které je pro pacienty nejdostupnější,“ doplnil místostarosta.
(red)

