AKCEAktuálně

Pozvánka: Blíží se osmý ročník Solární konference

Největší událost roku zasvěcená solární energetice a akumulaci se koná již 28. a 29. května v Praze.

Solární energetika v Česku zažívá během posledních dvou let nový boom. Pro desetitisíce domácností a firem je receptem proti zdražování energií. Pro investory představuje atraktivní příležitost a pro český stát je důležitým prostředkem v boji proti klimatické změně a snižování surovinové závislosti.

„V letošním roce očekáváme přetrvávající zájem o rezidenční fotovoltaiku, významný nárůst segmentu středně velkých a velkých solárních elektráren, na významu naberou komunitní a komunální projekty. Pokrok se nezastavuje ani v samotné technologii: zvyšuje se účinnost výroby, komponenty jsou spolehlivější a bezpečnější, rozšiřují se možnosti, kde všude lze fotovoltaiku využít. S růstem solární energetiky však přicházejí i nové výzvy. Decentralizace výroby vyžaduje adaptaci distribuční soustavy a posiluje význam akumulace energie. Solární sektor se rovněž musí vypořádat s překážkami, jako jsou zpožděné legislativní změny, zdlouhavé povolovací procesy a administrativní bariéry,“ uvádí pořadatel akce Solární asociace na webu konference.

Program na 2 dny, 9 diskuzních oblastí a více než 50 přednášejících

Nabitý program je rozdělený hned do dvou dnů – 28. a 29. května. Dvoudenní formát letošní konference tak poskytne dostatečný prostor pro diskusi o komplexních otázkách spojených právě s výrobou energie a solární energetikou v Česku.

V prostorách Forum Karlín vystoupí více jak 50 významných hostů počínaje ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem, místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karlem Havlíčkem nebo prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Jane Rafajem.

Na konferenci vás čeká devět diskuzních částí o aktuálních tématech v podobě budoucí role fotovoltaiky, akumulace a agregace flexibility, nových technologických trendů, současného legislativního stavu, komunitní energetiky, agrovoltaiky, připojování nových zdrojů, bezpečnosti solárních zdrojů a baterií nebo povolovacích procesů.

Neváhejte a využijte jednu z posledních možností k pořízení vstupenky. Další informace najdete na webu konference.

(red)