EKONOMIKA

Společnost AVE vyhlásila sbírku na pomoc svým zaměstnancům, kterým ničivé tornádo vzalo střechu nad hlavou

Tornádo, které se ve čtvrtek 24. června prohnalo Jižní Moravou, obrátilo na ruby život mnohým lidem. Někteří z minuty na minutu přišli o celé své domovy.

Nečekaná přírodní katastrofa postihla také pět zaměstnanců společnosti AVE z obcí Hrušky a Moravská Nová Ves. Společnost AVE se proto rozhodla vyhlásit sbírku na pomoc svým kolegyním a kolegům.

„Prosím pomozte překonat těžkou životní situaci našich kolegů alespoň finančním příspěvkem,“ vyzývá zaměstnance a obchodní partnery regionální ředitel společnosti AVE pro Jižní Moravu, Marcel Benda.

Kam vaše pomoc poputuje?

  • K provoznímu technikovi v Břeclavi. V AVE pracuje rok a půl, rychle zapadl do kolektivu a stal se platným členem týmu. Je otcem dvou dětí, o které se stará sám. Je vášnivý vinař, stará se sám o své sady, louky a vinohrady. Tornádo se mu prohnalo domem, bydlí v Moravské Nové Vsi.
  • K naší poradkyni pro ekologii v Modřicích, která bydlí v Hruškách a tornádo jí zničilo dům.
  • K partnerskému páru. Oba vždy poctivě pracovali, je na ně spolehnutí a pokaždé byli ochotni pomoci. Nyní podpoříme my je. Tornádo jim poničilo dům.
  • Ke kolegovi z Břeclavi, který bydlí v Hruškách a přišel o střechu na svém domě.

Přispět je možné prostřednictvím transparentní sbírky ZDE. Užitečný je příspěvek v jakékoliv výši. Po ukončení sbírky budou všichni informováni o celkové vybrané částce a také o jejím rozdělení.

V nelehké době firma ukázala, že skutečně drží při sobě a za pouhé tři dny od vyhlášení doputovalo na konto téměř 500 000 Kč.

Spolu s finanční pomocí se mezi zaměstnanci společnosti AVE projevila také obrovská míra solidarity. Například lidé z břeclavské provozovny pomáhají zasaženým kolegům osobně i nad rámec sbírky – perou jim oblečení, vaří, pomáhají odklízet. Nasazení zaměstnanců AVE je v těchto dnech obrovské. Dispečeři, řidiči, dělníci, lidé v terénu i další se nápravám škod po tornádu věnovali celý víkend a dál v tom pokračují. I s ohledem na nelehkou situaci funguje provozovna v Břeclavi v plném rozsahu.

„Opravdu si moc vážíme solidarity našich kolegů, obchodních partnerů a všech občanů za jakoukoliv formu pomoci. Za každý finanční příspěvek všem velmi děkujeme,“ dodává na závěr Benda.

(red)