AKCENezařazené

Výstava: Babí léto je skvělý čas na návštěvu botanické zahrady

Na začátku podzimního období se v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity v Brně koná výstava Babí léto. Proběhne od pátku 24. září do úterý 28. září. Otevřeno bude denně od 9 do 18 hodin. Vchod je pouze z třídy Generála Píky.

Návštěvníci se mohou těšit na výstavní aranžmá dle návrhu našeho dvorního architekta profesora Ivara Otruby, umístěné ve výstavní hale správní budovy. Krásu podzimních květů a plodů doplní kouzlo lidských rukou a řezbářského dláta Pavla Cypriana formou dřevořezeb.

Po dlouhé době bude součástí výstavy také prohlídka našich skleníků s kvetoucími orchidejemi a jinými exotickými rostlinami. Skleník s vodopádem se pyšní novou lávkou, střechou s novým Makrolonem a tvoří tak důstojnou kulisu pro kroky laskavého návštěvníka.

Jedenáct hektarů venkovního areálu s prvními uměleckými doteky štětce mistra Podzimu, obarvených podzimními květy a atmosférou posledních zářijových dnů zve k procházce všechny milovníky přírody a zahrad. Každý den se můžete zúčastnit komentovaných prohlídek, začínající v 10 a 14 hodin, na kterých zazní informace o rostlinách, zajímavosti o technologiích  a odpovědi na vaše případné praktické dotazy.

Osvědčenou součástí výstav se stal stánek Čajovny Chajovna, který nabízí znaveným návštěvníkům teplé i studené čaje, ale i sušenky s medem a dorty vlastní výroby.

Kromě zážitků ze zahrady si můžete odnést i rostliny a zkušenosti od našich prodejců. Terra Koruna nabízí rozsáhlý sortiment orchidejí vhodných jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Na své si ale přijdou i návštěvníci, kteří si chtějí koupit zajímavou pokojovou rostlinu, kterou v běžných květinářstvích s unifikovaným sortimentem rozhodně nenajdou.

Pokud vám nezbývá příliš času na péči o pokojové rostliny, nebo chcete ušetřit za zálivkovou vodu, může být vhodným kandidátem na vaši pokojovou rostlinu některý ze sukulentů pana Jaroslava Honce, který vám s výběrem rád poradí.

Michal Pavlík