AktuálněEKONOMIKA

Zachraň hospodu: Lidé poslali hospodám už deset milionů

Iniciativa Zachraň hospodu, kterou na začátku dubna spustil Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery, dosáhla dalšího milníku – lidé jejím prostřednictvím poslali hospodám už 10 milionů korun.

V pondělí se otevřou zahrádky většiny hospod a restaurací, nicméně návrat hostů bude pozvolný a může trvat týdny až měsíce, než se tržby gastronomických zařízení dostanou na původní úroveň. Proto projekt Zachraň hospodu tak pokračuje, lidé si mohou kupovat vouchery do oblíbených podniků až do konce června a uplatnit je pak do konce roku.

Do iniciativy Zachraň hospodu, která byla spuštěna na začátku dubna, se k dnešnímu dni zapojilo už téměř 2 500 hospod a restaurací. Celkem 9 240 lidí se rozhodlo zakoupit vouchery od 1 570 gastronomických zařízení, společně tak přispěli částkou 10 milionů korun. Vouchery v hodnotě 100, 200, 500 a 1000 korun bude možné i nadále kupovat na webu iniciativy www.zachranhospodu.cz. Lidé tak mohou po otevření zahrádek svůj oblíbený podnik podpořit jak jeho návštěvou, tak zakoupením voucheru na budoucí konzumaci.

Hospody a restaurace jsou zavřené už téměř dva měsíce. Od pondělí mohou otevřít své zahrádky, ale ne všichni pro to mají vhodné podmínky. Současně očekáváme, že návrat hostů bude spíše pozvolný,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. „Proto je i nadále podpora ze strany zákazníků velmi důležitá. Hospodští se i za podpory pivovarů intenzivně připravují na otevření zahrádek a zavádějí nová hygienická pravidla, aby se v nich hosté cítili bezpečně.“  

(red)