AKCEAktuálně

Tip: Udržitelná konference & Inovace na téma klimatické změny budoucnosti

Ekologie, udržitelnost či klimatické změny jsou témata rezonující mezi firmami, startupy, odpovědnými organizacemi, městy a obcemi. Pokud ani vám tato oblast není cizí, poslechněte si zítra první udržitelnou konferenci.

Během té vám renomovaní řečníci tato témata představí z nové perspektivy a ukážou firmy a instituce, které aktivně hledají řešení, nebo už jej dokonce mají a ukázat tak všem, že s naším klimatem můžeme něco dělat. Akce je koncipována pro širokou veřejnost, mohou se jí tak účastnit všichni se zájmem o naši planetu.

 Konference je rozdělena do tří částí:

  1. První část je věnována tématu vizionáři vs data. Jaký význam má slovo enviromentální „udržitelnost“ pro vizionáře jako je Martin Diviš a jaká data o klimatických změnách vůbec máme, nám představí hosté z praxe. Rozumí problematice a v objektivním srovnání uvidíte, co jsou největší hrozby, kterým v České republice čelíme. Vystoupí zde například lidé z iniciativy Obec2030 nebo experti na životní prostředí z Magistrátu města Brna.
  2. V druhé části se podíváme na moderní řešení s reálným dopadem, které divákům představí moderní a inovativní startupy zabývající se enviromentální tématikou. Co dnes umí umělá inteligence ve spojení s podnebím nebo jaká česká řešení pomáhají v boji s extrémním suchem po celém světě, bude hlavním tématem druhého bloku konference.
  3. Konferenci uzavíráme řadou rozhovorů s představiteli již zavedených společností, které aktivně bojují za ekologičtější Česko. Divákům své aktivity ukáží například představitelé společnosti MattoniSonnentor nebo pojišťovny Kooperativa.

Celou akcí Vás provede televizní moderátorka CNN Prima News Soňa Porupková

Jedná se o neziskovou inciativu, celá akce je tedy pro účastníky zcela zdarma. K účasti je nutná krátká registrace na webových stránkách, kde naleznete také mnoho dalších informací.

(red)