AktuálněEKONOMIKA

MMR navýšilo dotace pro projekty 5G v regionech o téměř 21,5 milionu korun

Ministerstvo pro místní rozvoj ukončilo příjem žádostí do výzvy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony. Resort obdržel 77 žádostí o dotaci v celkové výši 939 milionů korun. Finanční prostředky je možné využít třeba na bezpečnostní kamerové systémy, asistenční a telemedicínské služby nebo moderní systémy řízení dopravy. Z Národního plánu obnovy na to MMR poskytne skoro 632 milionů korun.

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo ke konci minulého roku už druhou dotační výzvu na podporu vývoje a zavádění aplikací sítí 5G v regionech. Cílem dotace je motivovat k intenzivnějšímu rozvoji konceptu Smart Cities. MMR na to původně vyčlenilo 610 milionů korun evropských prostředků z Národního plánu obnovy. Pro velký zájem se rozhodlo částku navýšit o dalších skoro 21,5 milionu. Finální podpora tak dosahuje téměř 632 milionů korun.

Lhůta pro příjem žádostí o podporu vypršela 14. února 2024. MMR obdrželo 77 žádostí ve výši 939 milionů korun. Detailní informace a dokumentaci k vyhlášené výzvě naleznete na webových stránkách MMR.

(red)