AktuálněKRAJE

V anketě Kraj mého srdce triumfovala Vysočina

Kraj Vysočina slaví. V prestižní anketě Kraj mého srdce získal od hlasujících nejvyšší možné ocenění. S celkovým počtem 28 948 hlasů se stal absolutním vítězem a současně i překvapením ročníku. Potvrdil tak své místo mezi nejoblíbenějšími destinacemi v České republice.

„Doufali jsme v obhájení třetího místa, na kterém jsme se umístili v předchozích dvou ročnících, absolutní vítězství s 15,10 % všech přidělených bodů nám však vyrazilo dech. Výsledky ankety tak svědčí nejenom o důležitosti kvalitní propagace Vysočiny, ale také o neustálém úsilí o zdokonalování turistických služeb a nabídky zážitků pro návštěvníky,“ říká Oľga Königová, ředitelka Vysočina Tourism.

Kraj Vysočina je synonymem pro krásnou a čistou přírodu, pěší turistiku, cyklo výlety, ale i zimní sporty. Přinejmenším v očích hlasujících. Vysočina totiž dominovala hned v několika dílčích kategoriích ankety. V kategoriích Kam na zimní dovolenou, Kam na výlet s dětmi, Kam na koně/koňské stezky a Kam za zážitkem/adrenalinem získala první místo. Navíc dvakrát obsadila třetí místo, a to v kategoriích Kam na letní dovolenou/pěší a cyklo a Kam za folklorem/tradicemi.

„Vysočina je mezi turisty stále oblíbenější destinací. To potvrzují nejenom statistiky, ale nyní i samotní návštěvníci. Děkuji všem, kteří neváhali a v anketě Kraj mého srdce dali Vysočině svůj hlas. První místo si náš krásný kraj určitě zaslouží,“ dodává náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Neočekávané vítězství Kraje Vysočina je překvapením letošního ročníku ankety. Podařilo se mu totiž překonat i takové obry v oblasti cestovního ruchu, jakými jsou Jihomoravský nebo Jihočeský kraj, které se umístily na druhém a třetím místě. Výsledky zároveň svědčí o rostoucí popularitě Vysočiny mezi turisty. Kraj tak potvrdil svoji výjimečnost, atraktivitu i širokou škálu nabízených zážitků.

Zatímco v anketě Kraj mého srdce za rok 2020 obsadil Kraj Vysočina páté místo a získal tři bronzové medaile v dílčích kategoriích, v ročníku 2021 se vyšplhal na třetí místo, s jedním zlatem, třemi stříbry a jedním bronzem v dílčích kategoriích. O rok později pak Vysočina třetí místo v absolutním pořadí obhájila a v jednotlivých kategoriích získala tři zlaté a tři bronzové medaile.

Krajští vítězové převzali ceny v rámci 32. ročníku veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Pořadatelem ankety byla tradičně redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha, pod záštitou Asociace krajů České republiky.