AKCEAktuálně

Folkové prázdniny zvou na hudební a taneční workshopy

Již 37. ročník festivalu Folkové prázdniny zve opět na bohatý program.

Opět proběhne festival dílen Hnízdo múz se 200 položkami ve svém rozpise. Doporučuji zajít na vokální dílnu Lady Maisery, dílnu s brilantním hráčem na jednostrunnou kytaru Brushym, dílnu o „tkané hudbě“ s Woven Sounds, taneční workshop s temperamentní slovenskou Bandou, dudácký workshop s Rossem Ainsliem, přednášku a povídání s Jiřím Plockem, básničkovou dílnu s Radkem Malým, promítání a povídaní s Kateřinou García a Liamem Ó Maolaí, na „Coro a Coro“, tedy workshop polyfonního zpěvu pro ženy vedený Rachele Andrioli, všechny součásti tangové tančírny ve Staré tkalcovně. A zvláště pak zúčastnit se
celotýdenní přípravy Orchestru Folkových prázdnin, kde už zbývá jen pár volných míst (orchestr@folkoveprazdniny.cz).

Jubilejní 20. ročník oslaví jedinečné náměšťské Kolokvium, letos s tématem Od folkloru k world music: Nové cesty ke staré hudbě. Program najdete na kolokvium.folkoveprazdniny.cz. Vstup je volný.

Tradiční Sváteční odpoledne u Staré tkalcovny proběhne v neděli 23.7. s programem od 14 hod. Budete svědky otevření výtvarných instalací Utkaných mostů, které připravili Matěj Forman, Jan Kindl, Jan Lamr, Pavel Tasovský a Lukáš Urbánek. S dětmi můžete navštívit tři divadelní představení nebo se zúčastnit řady dílen. Více na www.folkoveprazdniny.cz/program/svatecni-odpoledne.

Program ve Staré tkalcovně je už také připraven. V jeho biografu budeme také promítat čtyři filmy, které se podařilo získat díky spolupráci se světovým veletrhem world music Womex a díky producentům a režisérům těchto filmů. Více najdete na www.folkoveprazdniny.cz/program/programtkalcovny.

Opět festival vydává LP a CD s nahrávkou z loňského ročníku. Roots Revival nad Oslavou je její titul a je záznamem krásného koncertu, na kterém mají hlavní zásluhu tři hlavní protagonisté Marian Friedl, Petra Nachtmanova, Mehdi Aminian Jazi.

Nezapomeňte také přijít na vernisáž výstavy Magdaleny Říčné ve Výstavní síni Staré radnice v pondělí 24.7. v 16 hod. Doporučuji také Společnou performanci rodu Lamrů, která proběhne v Galerii 12 ve čtvrtek 27.7. postupně od 14 do 17 hod. Od 16 hod bude výtvarníky hudebně doprovázet Marian Friedl.